Yeni Malatyaspor Ligin İkinci Yarısı İçin İddialı!

Yeni Malatyaspor ligin ilk yarısında üstün başarı gösteren Guilherme’yi Beşiktaş’a gönderdikten sonra gözünü yeni yabancı oyunculara kestirdi. Takıma büyük fayda sağlaması ve ofansif gücünü arttırması için kadroya 2 yeni yabancı oyuncu katılması bekleniyor. Yeni Malatyaspor Asbaşkanı’nın bu konuda açıklama yaptı.  Ligin ilk yarısının talep ettikleri gibi geçmediğini bu yüzden ikinci yarıda takıma yapılacak takviyelerle çok daha iyi noktalara gelebileceklerini vurguladı. Yiğithan güveli ve Buğra çağıran ile yollarını ayıran Yeni malatyaspor transfer konusunda adım atmak istiyor.

Yeni Malatyaspor Asbaşkanı’nın takımın Antalya’da bulunduğu kamp merkezinden yaptığı basın açıklamasında, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da yine Avrupa’ya gitmek istediklerini belirterek bu konuda en gerekiyorsa gerekli adımları atacaklarını belirtti. Yeni Malatyaspor ilk yarıyı 8. Sırada bitirdi. Takım ilk yarıda 32 gol atarak sadece 22 gol kalesinde gördü. Yeni Malatyaspor ilk yarıda 6 galibiyet 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak ikinci sezonda yapacağı küçük değişiklikler ve çok daha fazla gol üretmeyi başararak bu sezon yine hayalini kurduğu Avrupa’da oynama fırsatını yakalayabilir.

“Hedeflerimizi Hep Yüksek Tuttuk”

Asbaşkan Yalçınkaya, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da hedeflerinin Avrupa’da oynamak olduğunu belirtti. Geçen sezonda elde edilen başarının tekrar edilmesi ve çok daha kaliteli futbol ortaya koyarak profesyonel şekilde oyun kurmak ve tüm bunların yanı sıra gol üretmek olduğunu söyledi. Bu güne kadar hedeflerini tutturduklarını söyleyen Asbaşkan ligin ikinci yarısında da hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerin tutturulması için gerekli adımların atılacağını belirtti.  Camia olarak birlik ve beraberlik içinde olduktan sonra geri kalan başarıların kolay şekilde elde edilebileceği ve başarının ardından sürüklenerek geleceğini ifade eden Asbaşkan bu sezon transfer konusunda da bu alanda adımların atılacağını söyledi.

Oğuzhan Özyakup için yeniden oynatalım ve parlasın diye Sergen Yalçın, ligin ikinci yarısında Oğuzhan’ı oynatmak istediğini vurguladı. Profesyonel bir şekilde gerek kadro gerekse stratejik anlamda adım atmak isteyen hem teknik adam hem de kulüp yönetimi ikinci yarı için bu konuda oldukça iddialı.