Yeni Malatyaspor Sadece 5 İsimle Gol Attı

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, kaoslarla dolu bir sezonun ardından ne yazık ki kendisini Spor Toto Süper Lig puan tablosunun en dibinde buldu ve küme düştü.

Kırmızı beyazlı Malatya temsilcimizi taraftarını kahrettiği bu sezonda hem birçok teknik direktör değişikliği yaşadı hem de özellikle devre arasında yaptığı transfer harcamalarıyla belki de kulübün geleceğini bile tehlikeye attı.

Takımımız hatırlanacağı gibi Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na teknik direktör koltuğunda İrfan Buz ile başlamıştı.

Takımın başında geçen sezonun ortasından beri bulunan tecrübeli teknik direktör, ilk haftalardan itibaren istenilen sonuçları bir türlü alamayınca Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Spor Toto Süper Lig’in 17’nci sırasındayken görevinden alınmıştı.

Onun yerine gelen isim ise belki de ülkemizde tarih boyunca görev yapan en sansasyonel teknik direktörlerden biri olan Marius Sumudica idi.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un başında oynattığı futboldan ziyade bitmek tükenmek bilmeyen şikayetleri, kulübün durumundan bağımsız olarak transferdeki istekleri, açıklamaları ve sansasyonlarıyla hatırlanan Rumen teknik direktör, 17’nci sırada aldığı kulübümüzü 20’nci sırada, 116 gün çalıştıktan sonra bıraktı.

Hali hazırda Marius Sumudica gittikten sonra göreve gelen teknik direktör Cihat Arslan’ın yapacağı hiçbir şey kalmamıştı. O da sadece takımı sahaya çıkarmak ve önümüzdeki sezon için hazırlamakla uğraştı.

Gol Yollarında Ligin En Kötüsü

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda çıktığı 38 maçta yalnızca 10 kez puan alabilen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu 10 maçın 5’inden galibiyetle ayrılabilen takımımız 5 maçta ise rakiplerden beraberlikle 1’er puan koparmayı başarmıştı.

Haliyle Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu boyunca hanesine yalnızca 20 puan yazdırabilen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un bu kadar az puan toplayabilmesinin çok basit iki sebebi vardı. Bunlardan birincisi takım gereğinden fazla sayıda gol yiyordu.

Diğer ise buna paralel olarak rakip kaleye çok az gol atılabiliyordu. Öyle ki sarı kırmızılı Malatya takımımızın gol yollarındaki etkisizliğine İrfan Buz, Marius Sumudica ve Cihat Arslan çare olamadığı gibi devre arasında takıma katılan isimler de etkisiz kaldılar.

Sonuç olarak Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, koskoca bir sezonu sadece 27 gol atarak bitirdi.

Yeni Malatyspor Çift Haneli Gol Katkısı Göremedi

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da forma giyen oyuncular arasında hiçbiri sezonu çift hanelerde gol katkısı sunarak bitirmeyi başaramadılar.

Takımın en golcü oyuncusu Benjamin Tetteh, sadece 7 gol atabilirken buna 2 asisti de ekleyerek doğrudan gol katkısını ancak 9 yapabildi.

Onun ardından gelen devre arası transferi Nouha Dicko ise Öznur Kablo Yeni Malatyaspor adına yalnızca 5 gol attı ve asist dahi yapamadı.

Rahman Buğra Çağıran ve Mustafa Eskihellaç’ın 2’şer gol katkısının yanında, forvet oyuncularımızdan Kenan Özer ise 1 kez ağları bulabildi.

Öte yandan çoğu sonradan olmak üzere 16 maçta forma giyen Haqi Osman ise gol veya asist katkısı yapamadı.