Yeni Malatyaspor Türkiye Kupası için Hazırlanıyor

BTC Yeni Malatyaspor Türkiye Kupası’na hazırlanıyor! Süper Lig takımlarından biri olan Malatyaspor Ziraat Türkiye Kupası’nın 4. turunda Etimesgut Belediyespor ile karşılaşacak. Karşılaşma için tam hazırlıklara devam eden ve Türkiye kupasında kararlı olan sarı siyahlı takımdan yapılan açıklamaya göre Etimesgut Belediyespor maçı için yapılan antrenman Nurettin Soykan Tesisleri’nde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Malatyaspor’dan Etimesgut Belediyespor Hazırlıkları

Türkiye Ziraat Kupası 4. Turunda 25 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek olan Yeni Malatyaspor – Etimesgut Belediyespor maçı için hazırlıklar son hızda devam ediyor. Süper Lig’de geçtiğimiz haftayı bay geçirmiş ve Etimegut Belediyespor maçı için hazırlıklarına erkenden başlamıştır. Nurettin Soykan Tesisleri yapılan antrenman ısınma hareketleri ile başlayan antrenman koşu ve ardından çift kale maç ile sona erdi. Antrenmanda BTC Yeni Malatyaspor’un başında ise teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yer aldı.

Yeni Malatyaspor Oyuncusundan Kovid-19 Şoku

Bulunulan dönem nedeniyle spor kulüpleri düzenli olarak takım oyuncularına covid-19 testi yaptırıyor. Her geçen gün yeni bir takımdan covid-19 pozitif haberleri gelmeye devam ediyor. Gelen haberlere geçtiğimiz Süper Lig haftasını bay olarak geçiren Yeni Malatyaspor ‘da eklendi. Spor kulübünün içerisinde yer alan 6 kişinin testinin pozitif olduğu duyulurken spor kulübünden yapılan açıklama ile pozitif kişi sayısının 6 kişi olmadığı bu tarz yalan haberlere inanılmaması gerekildi yönünde açıklamalar yapıldı. Taraftarlar kuluğten gelen açıklamayı dikkate aldı.

Yeni Malatyaspor Kulübü, oyuncuları düzenli olarak yaptırdıkları yeni tip korona virüs (kovid-19) testi sırasında takım içerisinde 6 oyuncuda kovid-19 pozitif çıktığı duyulmuştu. Takım içerisinde ciddi bir sayı olan 6 kişilik habere dair Yeni Malatyaspor Kulübünün yaptığı açıklama ise, “Kulübümüzde iddia edildiği gibi 6 değil, sadece 1 futbolcumuzun koronavirüs testi pozitif sonuçlanmış olup, bu futbolcumuzun tedavi ve izolasyon süreci evde devam etmektedir.” şeklinde oldu.

Diğer yandan, kulübün testlerinin Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapıldığı öğrenildi. Başarılı spor kulübü açıklamalarına, “Kaynağı dedikodulara dayanan bu tarz asılsız haberlerle kamuoyunu yanıltan ve yanlış yönlendiren spor yorumcusunu özür dilemeye davet ediyoruz.” sözleriyle devam etti.