YENİ MALATYASPOR’DA CUEVA KADRO DIŞI BIRAKILDI

Christian Alberto Cueva

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor‘da Christian Alberto Cueva’nın teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun kararı ile kadro dışı bırakıldığı açıklandı. Edinilen bilgilere göre disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan futbolcu ilerleyen maçlarda oynayamayacak görünüyor.

İŞTE YENİ MALATYASPOR’DAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Profesyonel futbolcumuz Christian Alberto Cueva, Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu’nun raporu ve isteği doğrultusunda, disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

YENİ MALATYASPOR’DA CORONA VİRÜSÜ ŞOKU! 2 VAKA BİRDEN

Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor‘da yapılan son corona virüsü testlerinde 2 futbolcunun sonucunun pozitif çıktığı ve böylelikle takımdaki toplam vaka sayısının 3’e yükseldiği duyuruldu. Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor‘da 2 futbolcunun yeni tip corona virüsü (Covid-19) testi pozitif çıktı. Sarı-siyahlı kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, futbolculara, teknik heyete ve tesis çalışanlarına Covid-19 testi uygulandığı belirtildi.

Testler neticesinde 2 futbolcuda pozitif vakaya rastlanıldığının kaydedildiği açıklamada, “Daha önce testi pozitif sonuçlanan futbolcumuzla toplam pozitif sayımız üç olmuştur. Testi pozitif sonuçlanan futbolcularımızın takip ve tedavi süreçlerine ilgili prosedür dahilinde başlanmıştır.” ifadelerine yer verildi. Edinilen bilgilere göre karantina altına alınacak futbolcular oynanacak maçlarda görev alamayacak.

MALATYASPOR’DA HAMZA HAMZAOĞLU’DAN BEŞİKTAŞ MAÇI İTİRAFI

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaş maçının ardından değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş’ın daha iyi oynadığını belirten Hamzaoğlu, “Bugün iyi futbol oynamadık. Oynayacak ortamı da bulamadık. Maç öncesi Beşiktaş’ı ikinci bölgede karşılayıp hızlı hücumlarla gol bulacaktık. Ondan sonra farklı bir oyuna dönebilirdik. Beşiktaş bizi biraz daha geriye itti. Önde top tutamadık, çıkamadık. Stratejik olarak oyunu tutmaktı. İkinci yarı daha çok geleceklerdi. Düşündüklerimiz bugün olmadı. Öne doğru gitmekte zorlandık.

İyi mücadele etti oyuncularım. Geride de olsa takım halinde çalıştık. Fakat, yediğimiz golle maçı kaybettik. Oyuncularım çok istiyorlar. Sahada kalmayı da istiyorlar. Mağlubiyeti de hazmedemiyorlar. Kolay değil. Acquah iki haftadır tepkili. Geçen haftada kaptanlık bandını attı. Bundan sonra koluna gelir mi, bilmiyorum. Yine tepki gösterdi.” diye konuştu. Teknik direktör Hamzaoğlu isteyen taraf bizdik sahada daha çok çaba gösteren bizdik dedi.