Yeni Malatyaspor’da Ayrılıklar Peşi Sıra

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Yeni Malatyaspor, küme düşmesi kesinleşen ilk takım olmuş ve kadrodan pek çok oyuncuyla da yollarını bu gelişmeden önce ayırmak zorunda kalmıştı. Takımın küme düşmesiyle birlikte ayrılık ihtimali daha da çok artarken, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Teknik Direktör Cihat Arslan, Godfred Donsah’ın da takımdan ayrıldığını açıkladı ve Malatya temsilcisi bir oyuncu daha eksildi.

Bitmez Tükenmez Çile

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Yeni Malatyaspor, devre arasında pek çok transfer yapmasına rağmen bu transferlerden neredeyse hiç verim alamadı ve takım kötü performansını devam ettirdi.

Bu kötü performansın sonucu olarak 2021/2022 sezonunda küme düşmesi kesinleşen ilk takım olan Sarı Siyahlı ekipte pek çok oyuncu alacaklarının düzenli ödenmediği gerekçesiyle ya kulübe ihtar çekti ya da tek taraflı olarak sözleşmesini feshetti.

Yerli oyuncularla yabancı oyuncular arasında ödeme dengesizliği olduğu için problemler yaşanırken takımın birçok oyuncusunun sezon sonunu bulmadan takımdan ayrılması bekleniyor. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Godfred Donsah’ın da takımdan ayrıldığını açıkladı ve oyuncuya başarılar diledi. Godfred Donsah bir süre kendine kulüp arayacak.

Sezon başından bu yana pek çok oyuncusuyla davalık olan Malatya temsilcisinde bu sezonun en parlak oyuncularından Mustafa Eskihellaç’ın da ilerleyen haftalarda tek taraflı olarak sözleşme feshine gitmesi ve Beşiktaş’a imza atması bekleniyor.

Kötü Yönetim

COVID-19 küresel salgınına denk gelen sezonda da küme düşmesine rağmen o sezon küme düşmenin kaldırılmasıyla birlikte Süper Lig’de kalabilen Yeni Malatyaspor, bu sezon küme düştü ancak kulüp bu sezon da 8 Mart tarihli Merkez Hakem Operasyonu’nu öne sürerek küme düşmenin kaldırılmasını istiyor.

Bununla birlikte Adil Gevrek yönetiminin Malatya temsilcisine artık açık bir şekilde zarar verdiği ortada. Kulüple taraftarlar arasındaki bağlar kopma noktasına geldi ve takım 3 sezonda 2 kere küme düşmesine rağmen deyim yerindeyse yine paçayı yırtmaya çalışıyor.

Hâl böyle olunca da Gevrek yönetimine eleştiriler artıyor. Zira herkesin kafasındaki düşünce bu sezon küme düşme yine kaldırılsa bile Sarı Siyahlı kulübün gelecek sezon yine küme düşmenin en büyük adayı olacağı yönünde.

Bu bağlamda geçtiğimiz haftalarda istifasını açıklayan Gevrek yönetimi sonrasında olağanüstü seçimli genel kongrenin iptal olduğunu da açıkladı. Malatyaspor borcu yüzünden amatöre kadar düştükten sonra kurulan Yeni Malatyaspor’da da yönetimsel sıkıntılar bir türlü bitmek tükenmek bilmedi.

Devre arasında Marius Sumudica’nın raporları doğrultusunda pek çok transfer yapan Malatya temsilcisi transferde şampiyon oldu ancak takım küme düşmekten yine de kurtulamadı. Sarı Siyahlı taraftarlar oyuncuların birçoğuyla karşı karşıya geldiler ve kulübün dengesi oldukça bozuldu.

Bu süreçten sonra Yeni Malatyaspor nasıl toparlanacak gerçekten merak konusu.