Yeni Malatyaspor’un Alanya Mesaisi Başladı

Bu sezon Süper Lig’de küme düşmesi kesinleşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor’da her hafta bir başka kriz yaşanıyor ve oyuncular böylesi bir atmosfer içerisinde antrenmanlarına devam ediyorlar. Ligde oynanan son maçta kendi sahasında Konyaspor’u konuk eden Malatya temsilcisi, devre arasında kapıların pencerelerin indiği maçta iyi bir reaksiyon göstermesine rağmen sahadan puanla ayrılamamıştı. Son haftaların formsuz takımlarından biri olan Alanyaspor ile oynanacak 35’inci hafta müsabakasının hazırlıklarına başlayan Sarı Siyahlı takımın nasıl bir psikoloji içerisinde olduğu gerçekten kuşkulu.

Kriz Üstüne Kriz

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız en başarısız takımı olan ve bu durumu da küme düşmesi kesinleşen ilk takım olarak tescilleyen Yeni Malatyaspor’da her hafta bir başka krizin yaşanıyor olması açıkçası pek sürpriz değil.

Takımın gelecek sezon TFF 1.Lig’de başlayıp başlamayacağından başkanının kim olacağına, hocasının kim olacağına ve hatta kadroda kimlere yer vereceğine kadar birçok soruyu cevaplaması gerekiyor. Bununla birlikte kadrodaki oyuncuların birçoğu maaşlarını alamamalarına rağmen bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar.

Konyaspor ile oynanan ve 3-2 mağlup olunan müsabakadan sonra basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cihat Arslan, soyunma odasına çok ciddi bir münakaşa çıktığını ve kapı pencerenin indiğini dile getirmişti.

Bu açıklama Malatyalı taraftarların takıma dair olumlu hislerini de iyiden iyiye öldürürken takım 35’inci haftada oynayacağı Alanyaspor maçının hazırlıklarına da bu kötü psikolojiyle başladı. Ligin en formsuz takımlarından ikisinin karşı karşıya geleceği müsabakada nasıl bir ortam olacak şimdiden merak konusu.

Son 1 Hafta

Malatya temsilcisini bu sezon çok derin bir krize sürükleyen ödeme konusuyla alakalı en can yakıcı gelişmenin yaşanmasına da artık sadece 1 hafta kaldı.

Sarı Siyahlı takımın bu berbat sezondaki en büyük kazanımı olarak nitelendirilen Mustafa Eskihellaç, uzun bir süredir alamadığı ödemelerini alabilmek adına kulübe noter aracılığıyla ihtar çekmişti. 5 Mayıs tarihine kadar alacaklarının ödenmemesi durumunda sözleşmesini tek taraflı olarak feshedeceğini bildiren başarılı oyuncuya ödeme henüz yapılmadı.

Bu bağlamda artık geriye kalan 1 haftalık süreçte Mustafa Eskihellaç’a alacakları ödenmediği takdirde oyuncu sözleşmesini tek taraflı feshetme hakkı kazanacak ve bu hakkını kullanıp takımdan ayrılacak. Başarılı oyuncuyla devre arasında da ilgilenen Beşiktaş’ın oyuncunun sözleşmesini feshetmesini beklediği biliniyor.

Devre arasında 3 milyon Euro bonservis bedeli istediği oyuncusuna düzenli olarak ödeme yapmayan Yeni Malatyaspor’da bu hareketler hangi akla hizmet yapılıyor belli değil. Bununla birlikte yabancı oyuncuların FIFA’ya daha da fazla şikâyette bulunmaması adına ödemeleri yaptığı bilinen Sarı Siyahlı yönetim takım içerisinde bu bağlamda bir çatışma oluşturduğunu da fark etmesi gerekiyor.

Nitekim Malatya temsilcisine yakın otoriteler bu sorunların genel olarak kopan yerli yabancı oyuncu bağlarından kaynaklı arttığını dile getiriyorlar ve bu durumun da çözümü çok basit.