Yeni Malatyaspor’da İşler Hala Karışık

Spor Toto 1. Lig’e düşen ve kadrosu büyük ölçüde dağılan Yeni Malatyaspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarına 30 Haziran’da başlayacak. Takımın özellikle yönetimi içerisinde yaşanan aksaklıklar sebebi ile diğer Süper Lig ve PTT 1. Lig takımlarının çok gerisinde kalmış olan Malatyaspor, yeni sezona adaptasyon hazırlıklarını 30 Haziran’a kadar ertelemişti.

Başkanlık seçimlerinde de skandallara imza atan Doğu temsilcisi, gelecek sezonun iddialı takımlarından birisi olabilecek diyemiyoruz. Çünkü henüz gelecek sezon adına hiçbir girişimde bulunmamış vaziyette. Kongrenin de bitmesiyle yeni başkanı gıyaben seçilmiş olan Yeni Malatyaspor’un, teknik adam Cihat Arslan önderliğinde futbolcularının bir araya gelmesi bekleniyor.

30 Haziran’da sarı siyahlılar toplanıyor ama takımın teknik direktörü görevine devam edecek mi hangi futbolcular takımdan ayrılacak hangileri takımın formasını taşmaya devam edecek hiçbirisi henüz netlik kazanmış değil.

30 Haziran’da Takım Toplanıyor Ama…

Spor Toto 1. Lig’e düşen ve kadrosu büyük ölçüde dağılan Yeni Malatyaspor’un, yeni sezon öncesi hazırlıklarına 30 Haziran’da başlayacağı duyurulmuştu. Sözleşmesi devam eden teknik direktör Cihat Arslan önderliğinde toplanacak takımda belirsizlik hakim. Spor Toto Süper Lig’e 6 yıl aradan sonra veda eden Yeni Malatyaspor’da geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen seçimli kongrede başkanlığa salonda dahi bulunmayan Aziz Ayboğa’nın seçilmesi ile birlikte şimdi gözler yeni transfer dönemine çevrildi.

Başkan Adil Gevrek’in aday olmadığı kongrede, tek aday olan Kamil Göksu’nun adaylıktan çekilmesi ile son anda oluşturulan listeyle kulübün başına geçen Ayboğa’nın, İstanbul’da takımın geleceği ile ilgili görüşmeleri sürdürdüğü öğrenilirken, takım ise Spor Toto 1. Lig hazırlıklarına başlamak üzere 30 Haziran’da Malatya’da toplanacak.

Geçtiğiniz sezon sonuna doğru takımın başına getirilen teknik direktör Cihat Arslan‘ın sözleşmesi devam ederken, yeni sezon hazırlıkları için toplanacak olan takıma transfer yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu. Çünkü takım hali hazırda mali bir bataklık içerisinde. Geçtiğimiz günlerde haberi çıkan Ganalı golcü Benjamin Tetteh ile Mustafa Eskihellaç’ın takımdan ayrılmalarına kesin gözüyle bakılırken, bu durumun takımı mali açıdan epey rahatlatacağı düşünülüyor.

Yeniden Kongre Yapılacak

Yeni Malatyaspor’un, geçtiğimiz pazar günü Aziz Ayboğa’nın başkanlığında ve onun gıyabında eski Başkan Adil Gevrek tarafından oluşturulan yönetimi, olağanüstü genel kurul kararı aldı.

Kongrede adaylığını açıklayan Kamil Göksu’nun adaylığını çekmesinden sonra, kulübün kayyuma kalmaması için Gevrek tarafından, yakını olan eski yöneticilerden Aziz Ayboğa tarafından bir yönetim listesi oluşturulmuş ve seçilmişti. Ayboğa, uçakta yer bulamadığı gerekçesiyle kongreye katılamamıştı.

Yeni Malatyaspor’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, yönetim kurulunun Ayboğa başkanlığında toplanarak 10 Temmuz Pazar günü olağanüstü genel kurul yapılması kararı aldığı duyuruldu. Açıklamada, 10 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Nurettin Soykan Tesisleri’nde toplanması gereken genel kurulun çoğunluk sağlanamaması halinde 17 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda yapılacağı belirtildi.