Yeni Malatyaspor’un Görünen Dertleri

Bu sezon Süper Lig’e veda etmesi en kısa süren takım olan Yeni Malatyaspor, kendisinden beklentilerin sıfırlanmasına neden olan performansını Hatayspor deplasmanında da sürdürmüş ve sahadan 5-2 mağlup ayrılmıştı. Bu sonuçla birlikte galibiyet hasretini 17 maça çıkartan Malatya temsilcisinde sorunların görünen kısmı sonuçlar ancak bu işin arka planında yaşananların da ortaya çıkartıldığı gibi bir de şimdiden bakıp değerlendirilmesi gerekiyor.

Israr Eden

2021/2022 sezonunun açık ara en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor, bu durumu puan cetvelinin son sırasında yer alarak gösterdi. Bununla birlikte takımın buradan kurtulabilmek adına umudu neredeyse yoktu ve zaten bu kadar problem içerisinde umudu yeşertebilecek herhangi bir gelişme de yaşanmadı.

Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Yeni Malatyaspor taraftarları, Süper Lig’den düşmeyi kabullendiklerini ancak daha kötüye gitmesinden korktuklarını belirten ifadelerle takımı ve Başkan Adil Gevrek’i çok sert bir şekilde eleştirmeye devam ediyorlar. Marius Sumudica’nın ayrılığından sonra teknik sorumlu yapılan Adem Büyük’ün 2 maç sonra takımdaki tüm rollerinden ayrılmasıyla birlikte isyan ve öfke daha da büyük bir hale gelmiş durumda

27’inci haftada oynanan Hatayspor maçında Ayoub El Kaabi’nin tek kişilik şovunu engelleyemeyen Sarı Siyahlı ekip adına tünelin ucundaki ışığı görmeye yarayacak hiçbir olumlu gelişmenin olmaması oldukça can sıkıcı.

Takım, teknik ekip, yöneticiler, taraftarlar yani kısacası tüm Yeni Malatyaspor camiası Süper Lig’den düşüleceğini kabul etmiş gibi gözüküyor. Böylesi bir atmosferde camianın tek gündemi Başkan Adil Gevrek’in yaptığı hatalar ve Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu durum.

Görünmeyen

Çok ilginçtir ki Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek uzun bir süreden bu yana görüntü vermiyor. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım da yapmayan başkanın bu durumu taraftarı daha da öfkelendirmişti.

Zira taraftarlar takımın bu kötü durumunun müsebbibi olarak gördükleri Adil Gevrek’in kendilerinin karşısına çıkacak bir yüzü olmadığını belirtecek kadar sert ifadeler kullanıyorlar. Israrlı bir şekilde istifasını bekledikleri Adil Gevrek’in yakın çevresine bu beklentinin tam tersi biçimde ifadeler kullanıyor olması da taraftarların öfkesini arttırıyordu.

Adil Gevrek sanki hiç Yeni Malatyaspor ile alakası yokmuş ve şu sıralar yaşananların hepsi normalmiş gibi asla bir açıklama yapmıyor. Adem Büyük’ün taraftarları çok kızdıran ayrılığı sonrasında dahi Yeni Malatyaspor Başkanı yerine bir başka yönetici açıklamalar yaptı.

Malatyaspor taraftarları takımın başında Adil Gevrek olduğu süre boyunca Başkanın kendisinin de isyan ettiği konudaki tutumun devam edeceğini dile getiriyorlar. Hatırlanacağı üzere Adil Gevrek ve bazı oyuncular siyasilerin kendilerine olan desteklerini çektiklerini ifade ederek isyan etmişlerdi.

Yeni Malatyaspor adına sezon içerisinde de daha sonrasında da saha içine dair konuşacak neredeyse hiçbir şeyin kalmamış olması da takımın neden bu konumda bulunduğunun kanıtı. Öte yandan bu krizler işin sadece görünen kısmı.