Yeni Malatyaspor'da transfer süreci

Yeni Malatyaspor’da Transfer Süreci Hareketli Geçiyor

2019 – 2020 Cemil Usta Sezonu ilk yarısında etkili bir performans ortaya koyan Yeni Malatyaspor’da transfer süreci hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Adil Gevrek Teknik Direktör Sergen Yalçın ve Sportif Direktör Ali Ravcı ile bir transfer zirvesi gerçekleştirmişti. Gerçekleştirilen bu transfer zirvesi sonrasında açıklamalarda bulunan başkan Gevrek süreçle ilgili bilgi vermişti.

Yeni Malatyaspor’dan Guilherme Tepkisi

Yeni Malatyaspor’da kiralık olarak forma giyen Guilherme bu sezon başarılı bir tablo ortaya koymuştu. Gösterdiği performansla Beşiktaş ve Fenerhabçe’nin gündemine giren Guilherme’nin Beşiktaş ile görüştüğü ve anlaşmaya vardığı iddialarına Yeni Malatyaspor’dan tepki geldi. Yeni Malatyaspor’da transfer süreci değerlendirmesi sonrasında ”Guilherme için henüz resmi bir teklif yok, Adı Fenerhabçe ve Beşiktaş’la anılan oyuncuya teklif gelmesi halinde kolaylık sağlarız.” açıklamasını hatırlatan Gevrek sürecin etik olmadığını ifade etti. Gevrek ”Beşiktaş’ın bizimle görüşmesini sonra oyuncunun bonservisini elinde tutan Benevento ile görüşmesini beklerdik.” dedi.

Yeni Malatyaspor Oğuzhan Özyakup’u İstiyor

Bu sezon Beşiktaş’ta beklenen performansı ortaya koyamayan Oğuzhan Özyakup‘a transfer izninin çıkmasıyla birlikte başta Yeni Malatyaspor olmak üzere birçok kulüp oyuncuyu gündemine aldı. Yeni Malatyaspor yönetimi ve teknik adam Sergen Yalçın’ın bu transfer için ısrarcı olduğu öğrenildi.

Öte yandan Yeni Malatyaspor’da forma şansı bulamayan orta alan oyuncusu Rahman Buğra Çağlayan’da sezon sonuna kadar TFF 1. Lig lideri Hatayspor’a kiralandı.