Yeni Malatyaspor’da Yaprak Dökümü

Sezonun açık ara en kötü takımlarından biri olan Yeni Malatyaspor’da uzun süredir beklenen karar geçtiğimiz gün gelmiş ve başkan Adil Gevrek görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Olağanüstü Seçimli Genel Kurul hazırlıklarına başlayan Sarı Siyahlı ekipte bu durum yoğun bir gündemin oluşmasına neden olurken, alacakları nedeniyle sözleşmesini tek taraflı fesheden Mehdi Zaffane’den sonra Mounir Chouiar’ın da takımdan ayrıldığı açıklandı.

Her Kademeden

Bu sezon Süper Lig’de en kötü yönetilen takımlardan biri olan Yeni Malatyaspor, bu durumu sezonun büyük bir kısmında saplanıp kaldığı son sıradan kurtulamayarak ödemeye devam ediyor.

Sarı Siyahlı ekibin bu kötü gidişatı içerisinde 4’üncü teknik direktörü Cihat Arslan’ında beklenen etkiyi yaratamamasıyla birlikte artık tüm camia küme düşüleceğine kesin gözüyle bakıyor. Öte yandan takımın bu kötü durumunun en büyük müsebbibi olarak gösterilen Başkan Adil Gevrek de geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla birlikte Yeni Malatyaspor’da Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı alındığını ve kendisinin aday olmayacağını açıklamıştı.

Başkanlığı bıraktığına dair yaptığı bu açıklamayla birlikte birçok farklı tartışmanın da kapısını açan Gevrek’in bu açıklamaları tartışıladursun, Yeni Malatyaspor’da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor. Devre arası transfer döneminde kadroya katılan Mehdi Zaffane, alacaklarının ödenmemesi gerekçesiyle tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmişti.

Sezon başında Dijon’dan kiralanan ve Malatya temsilcisindeki en eli yüzü düzgün futbolculardan biri olan Mounir Chouiar’ın sözleşmesinin de feshedildiği açıklandı. TFF’ye yaptığı bildirimde oyuncunun takımdan ayrıldığını belirten Yeni Malatyaspor’da ayrılıklar bitmeyecek gibi görünüyor.

Üst Üste İhtarnameler

Devre arası transfer döneminde Beşiktaş tarafından yoğun bir şekilde ilgilenilen ancak 3 Milyon Euro tutarındaki bonservis talebi nedeniyle transferi gerçekleştirilemeyen Mustafa Eskihellaç da takıma ihtar çekti.

Başarılı kanat oyuncusu, alacaklarının ödenmemesiyle alakalı olarak avukatlarını bilgilendirdi ve çekilen ihtarla birlikte süreç başladı. Yeni Malatyaspor eğer oyuncunun ödemesini belirli bir süre içerisinde yapmazsa Mustafa’ya da sözleşmesini tek taraflı feshedebilmek açısından şans doğmuş olacak.

Takımın küme düşeceğinin kabul edilmesiyle birlikte ayrılık haberleri teker teker gelirken, muhabir Ertan Süzgün’ün haberine göre Oussama Haddadi’nin ayrılığı da yakın zamanda açıklanacak. Tıpkı Zaffane gibi maddi sıkıntılar nedeniyle takımla olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Haddadi ile birlikte takımın kadrosu iyiden iyiye daralmış olacak.

Birçoğu ligin büyük kulüpleriyle anılan oyuncularının ayrılmasıyla birlikte artık gireceği yolun belirmeye başladığı anlaşılan Yeni Malatyaspor’da borcun 250 milyon TL’den fazla olduğu biliniyor. Bu sürecin en büyük sorumlusu olarak görülen Adil Gevrek’e tepki oldukça büyük.

Öte yandan Galatasaray’ın yoğun bir şekilde ilgilendiği Mounir Chouiar kulübü Dijon’a geri döndü ancak orada da fazla uzun süre kalmayacak gibi görünüyor. Faslı oyuncunun bu sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor.

Bununla birlikte Sarı Kırmızılı takımın da seçime gidecek olması Mounir’in Galatasaray ihtimalini azaltıyor.