Yeni Malatyaspor’un Bitmek Bilmeyen Dertleri

Süper Lig’in en kötü durumdaki ekibi olan Yeni Malatyaspor, kümede kalma adına umutlarını tüketti. Bununla birlikte mücadele etmek zorunda olan Sarı Siyahlı ekibin oynadığı maçlarda yaşadığı olaylar da artık çok ilginç bir hal almaya başladı. Milli Takım arasından dönüşte son haftaların düşüşte olan takımlarından Başakşehir’e konuk olan Malatya temsilcisi, Ertaç Özbir’in gösterdiği şahane performansa rağmen sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Kaleci Performansı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e veda etmesi en muhtemel takım olan Yeni Malatyaspor’da kötü gidişatın dur durak bilmesi mümkün gözükmüyor.

Milli Takım arasından önce Kasımpaşa’ya mağlup olan Malatya temsilcisi, ara dönüşünde konuk olduğu Başakşehir karşısında sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. İki takımın da toplarının direkten döndüğü, gollerinin ofsayt veya faul gerekçesiyle iptal edildiği maçta Yeni Malatyaspor’un sahadan çok daha kötü bir skorla ayrılmasını engelleyen isimse kaleci Ertaç Özbir’di.

Maç boyunca Başakşehir’in pek çok fırsatı gole çevirmesini tek başına engelleyen Ertaç, bu sayede kendi takımına direnç de kazandırdı ancak bu direnç daha iyi bir noktaya gitmeyince Yeni Malatyaspor adına skor değişmedi.

Üst üste 3’üncü mağlubiyetini alarak ligin son sırasına daha da saplanan Sarı Siyahlı takım, bu 3 maçın 3’ünde de gol sevinci yaşayamadı. Adana Demirspor karşısında aldığı galibiyetle bir umut kıvılcımı yakalayan Malatya temsilcisinin artık o kıvılcımı dahi hissedebilecek bir gücü yok.

Organizasyon Sıkıntıları

Bununla birlikte 28’inci haftada Adana Demirspor karşısında oynanan maçla birlikte Yeni Malatyaspor’daki ilk maçına çıkan Cihat Arslan’ın takımla alakalı şikayetleri de devam ediyor.

Her ne olursa olsun mücadele etmeleri gerektiğini savunmaktan vazgeçmeyen tecrübeli teknik adam, bununla birlikte takım içerisinde yaşanan sorunları dürüst bir biçimde aktarıyor. Bulundukları noktada oyuncuları motive etmenin kolay olmadığının altını çizen Arslan, bu maç öncesinde hazırlık yapmak konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirtti.

Oyuncuların kendi kafalarına göre antrenman ektiklerini ve organizasyondaki sıkıntılar nedeniyle bir türlü takım ruhunu yakalayamadıklarını belirten Arslan’ın bu açıklamaları takımla alakalı sıkıntıların ne kadar büyük olduğunu da bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Bununla birlikte MHK’nın 8 Mart tarihinde yaptığı operasyonla harekete geçmeye hazırlanan Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in TFF Başkanı Nihat Özdemir’in istifasıyla birlikte daha da cesaretlendiği iddia ediliyor.

Bu sezon ligin tescil edilemeyeceğine dair iddiasını Özdemir’in istifasıyla da kuvvetlendiren Adil Gevrek, yakın zamanda bu konuyla alakalı olarak başvurulara başlayacak gibi görünüyor. Sarı Siyahlı ekibin başkanının takımında ödemeleri yapamazken ligi tescil ettirmemenin peşine düşmüş olması da aslında Cihat Arslan’ın bahsettiği organizasyon sıkıntılarının en temel örneği olarak gösterilebilir.

31’inci haftayı da 20 puanla kapatarak tükenen umutlarını kazımaya devam eden Yeni Malatyaspor, bir sonraki hafta kendi sahasında Giresunspor’u konuk edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir