Yeni Malatyaspor’un Yıldızı Sivasspor’un Radarında

Geride kalan sezonun tartışmasız en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor’da birçok oyuncu birer ikişer takımdan ayrılmaya devam ederken bu ayrılık rüzgârlarının bir süre daha esmeye devam edeceğini tahmin etmek zor değil. Sarı Siyahlı takımın Ertaç Özbir dışındaki değerli parçaları şu sıralar hâlâ daha takımdan ayrılmadılar ve bu bağlamda onların hangi takıma gideceği merakla bekleniyor. Bu isimlerden biri olan ve Yeni Malatyaspor’un ciddi bir gelir elde etmeyi hedeflediği bilinen Benjamin Tetteh’in de Sivasspor’un radarında olduğu iddia ediliyor.

Önce Trabzonspor İstemişti

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Yeni Malatyaspor gelecek yıl TFF 1.Lig’de mücadele edecek ancak ilk olarak elindeki bazı oyuncularını başka takımlara göndermesi gerekiyor. Bu oyunculardan biri olan ve maddi külfeti de bir hayli yüksek görünen Benjamin Tetteh, maddi gelir potansiyeli sayesinde listenin ilk sırasında yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Yeni Malatyaspor’dan ayrılan Adem Büyük ile birlikte çok iyi bir uyum içerisinde forma giyen Tetteh, Malatya ekibinin hücumunun en büyük ögelerinden biri olarak takımı sırtlamaya çalıştı ancak bu sezon adına bu çalışma pek de başarılı olamadı.

Ara transfer döneminde Trabzonspor’un radarına giren Tetteh’in yaptıklarının ve yapabileceklerinin farkında olunduğu için 24 yaşındaki oyuncunun gelir getirebileceği biliniyordu. Sezon başında 2 milyon Euro gibi ciddi bir bonservis bedeliyle Sparta Prag’dan transfer edilen Ganalı golcü, bir önceki sezon da kiralık olarak Yeni Malatyaspor formasını sırtına geçirmişti.

2025 senesinin Haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan Benjamin Tetteh’in maaş yükü ve oyuncunun kendi istekleri de göz önünde bulundurulduğunda Malatya’da kalma durumu neredeyse imkânsız. Bu nedenle ara transfer döneminde oyuncuya talip olan Trabzonspor yaz transfer döneminde de başarılı oyuncuya talip olabilir ancak bu sefer onu bekleyen daha fazla rakip daha söz konusu.

Sivasspor’un İştahı Açık

Bu sezon Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşarak tarihinde bir ilki başaran Sivasspor, gelecek sezona daha iddialı bir kadro kurarak girmek istiyor. Bu bağlamda Benjamin Tetteh’i gözüne kestirdiği iddia edilen Sivas temsilcisinin bu bağlamda biraz dikkatli olması gerekiyor.

Zira Yeni Malatyaspor oyuncudan gelir elde edebileceğini biliyor ve çok ciddi bir borç havuzunun içinde yüzüyor. Bu durum da aslında Sarı Siyahlı yönetimin gelir elde etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını gösteriyor.

Benjamin Tetteh’den elde edeceği bonservis geliriyle kulübün borcunun bir kısmını ödemeyi planlayan sarı siyahlı yönetim, Ganalı golcünün bonservis bedelini 6 milyon Euro olarak belirlemişti. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin yakından ilgilendiği Tetteh ile ilgili görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Bu bağlamda Yeni Malatyaspor ile Tetteh arasındaki birliktelik gelecek sezon kuvvetle muhtemel sona erecek ancak başarılı golcünün gelecek sezon hangi takımda forma giyeceğini belirlemek bonservise kalacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir