Yeni Malatyaspor Seçime Odaklanıyor

Bu sezon kötü yönetilmenin bedelini Süper Lig’e son sırada veda ederek ödeyen Yeni Malatyaspor’da mevcut Başkan Adil Gevrek’in iktidarını olmasa bile meşruiyetini kaybetmeye başladığı kesin. Uzun bir süreden bu yana pek çok suçlamayla karşı karşıya gelen Gevrek bu suçlamalara daha fazla katlanamadı ve görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bununla birlikte Sarı Siyahlı kulüp başkanını seçecek ve şu an için tek aday biliniyor. Adil Gevrek’in ise fikrini bir kez daha değiştirdiği ve aday olabileceği konuşuluyor.

Arkası Gelmez Dertlerimin

Bu sezon Süper Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen Yeni Malatyaspor adına dertler sıkıntılar bitmek tükenmek bilmiyor.

Çok ciddi bir krizin içerisinde yer alan Sarı Siyahlı ekibin işi bir hayli zor. Başarısızlığın getirdiği sonuçlar nedeniyle en çok eleştirilen isim olan Adil Gevrek yönetimden istifa ettiğini açıklamıştı.

Borcu 318 milyon TL olarak açıklanan Yeni Malatyaspor’da şu ana kadar denetleme kurulunda da yer alan iş insanı Kamil Göksu, Yeni Malatyaspor Kulübü başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Yıllık olağan mali genel kurulda yaptığı açıklama sonrası mevcut kulüp başkanı Adil Gevrek’in de yeniden aday olacağı konuşulmaya başlandı.

Yıllık olağan mali genel kurul öncesi Malatya’da bir dizi görüşmelerde bulunan Gevrek’in birkaç gün içerisinde aday olup olmayacağına karar vereceği ifade ediliyor. Öte yandan kulübün Olağan Seçimli Genel Kurul süreci ile alakalı açıklamasında ilk olarak 19 Haziran tarihinin işaret edildiği görülüyor.

Nurettin Soykan Tesisleri’nde toplanacak üyeler arasında çoğunluk sağlanamazsa seçim bir sonraki hafta olan 26 Haziran’a ertelenecek. Bu toplantıda çoğunluk dikkate alınmayacak ve Battalgazi Belediye Konferans Salonu’nda seçim gerçekleştirilecek.

Gençler Revaçta

Öte yandan saha dışında bu tür gelişmeler yaşanırken bir yandan da Yeni Malatyaspor oyuncularına teklif gelmeye devam ediyor. Takımın kurtuluşu işin 10 milyon Euro gibi bir rakama ihtiyaç duyulurken, bu rakamın Tetteh, Mustafa Eskihellaç ve Abdulsamed Damlu’nun transferinden elde edilecek bonservis geliriyle toparlanması planlanıyor. 3 oyuncu için 9 milyon 800 bin Euro gibi bir bonservis geliri elde etmeyi hedefleyen yönetim, genç oyunculara gelen teklifleri de değerlendiriyor.

Yeni Malatyaspor ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan 21 yaşındaki sol kanat Mert Miraç Altıntaş, 2021-2022 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de 15 kez sarı siyahlı formayı girdi. Daha önce Yomraspor ve 1461 Trabzonspor Futbol Kulübü’nde de oynayan genç oyuncu, sol kanat, sağ kanat, santrafor ve on numara pozisyonlarında da görev aldı. Mert Miraç Altıntaş’ın güncel piyasa değeri 150 bin Euro.

Doğu Anadolu ekibinin 23 yaşındaki ön liberosu Ogün Özçiçek ise sezonu Van Spor Futbol Kulübü’nde geçirdi. Yomraspor’dan transfer edilen genç oyuncu, Adıyaman Futbol Kulübü ce Van Spor Futbol Kulübü’nde kiralık olarak forma giydi. Güncel piyasa değeri 125 bin Euro olan Özçiçek, 2.Lig Kırmızı Grup’ta 2021-2022 sezonunda Adıyaman Futbol Kulübü’nde 19, Van Spor Kulübü’nde ise 13 karşılaşmada görev aldı.