Wuhan

Bifouma’dan Ülkesine Destek

2019 yılının son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan covid 19 virüsü Çin’den tüm dünyaya yayıldı. Dünyada 220 ülkede ve Türkiye’de yayılan corona virüsü her gün artan sayılarda kişilerin hayatını kaybetmesine yol açıyor. Corona virüsünden korunmak için alınacak önlemlerden en önemli olan hijyene dikkat etmek ve sık aralıklarla elleri yıkamaktı. Az gelişmiş ülkelerin hijyen malzemelerine ve virüsten korunma ekipmanlarına ulaşım zor olması sebebiyle bu ülkelerin corona virüsünden korunması daha zor olmaktadır.

Yeni Malatyaspor’un Kongo Cumhuriyeti vatandaşı olan futbolcusu Thievy Bifouma da covid 19 mücadelesinde ülkesine destek olmak amacıyla gıda malzemesi ve sağlık ekipmanları gönderdi. Kongo Cumhuriyeti bulunduğu konumdan dolayı covid 19 ile mücadelesinde sıkıntılı günler geçiren ve hijyen malzemelerine ulaşmakta zorluk çeken bir ülkeydi.

Yardımları Devam Edecek

Bu dönemde Ankara’da bulunan Bifouma evde antrenman programını uyguluyor ve yakın zamanda Malatya’ya dönerek takımının 15 Mayıs’ta başlayacak antrenmanına katılacak. Bifouma’nın ülkesine gönderdiği yardım ve destek paketi Kongo Cumhuriyetinde sevinçle karşılandı. Kongolu futbolcu dünyada küresel salgın sebebiyle zor zamanların geçtiğini ülkesine yardımlarının ileriki zamanlarda da devam edeceğini söyledi.