covid 19

Malatyaspor 15 Mayıs’ta Toplanıyor

Corona virüsü covid 19 futbolcuların evde antrenman ile tanışmalarını sağladı ve Süper Lig futbol kulüpleri başta olmak üzere online antrenman ile evde antrenmana yöneldiler. Yeni Malatyaspor’un futbolcuları da teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını evde uyguluyorlar. Tesislerde antrenman yapmak isteyen Yeni Malatyasporlu futbolcular da Nurettin Soykan tesislerinde sosyal mesafe kurallarına ve hijyene dikkat ederek tek olarak antrenman yapabiliyor.

Haziran ayının ikinci yarısı lig maçlarının başlama ihtimali kararından sonra Yeni Malatyaspor kulübü 15 Mayıs’ta kampa girme kararı aldı. Kulüp yönetimi futbolcuların 15 Mayıs’ta futbolcuların Malatya’da olmalarını Malatya dışında olan futbolcuların da seyahat kısıtlaması dolayısıyla gerekli izinleri alıp Malatya’ya gelmek için hazırlık yapmaya başladılar.

Yabancı Futbolculara 14 Gün Karantina Süresi

Türkiye içinde farklı illerde bulunan Yeni Malatyasporlu futbolcuların Malatya’ya dönmelerinde bir engel yokken yurtdışında bulunan futbolcular şu anda Malatya’ya dönemiyorlar. Hollanda’da olan Mitchell Donald, İzlanda’da bulunan Vidar Örn Kjartansson ile Almanya’da olan Robin Yalçın’ın Malatya’ya dönüş zamanları bilinmiyor. Corona virüsü sebebiyle yurt dışı uçuşları durduğu için üç yabancı futbolcu Malatya’ya döndüğü zaman 14 günlük karantina süresinden sonra takıma katılacaklar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir