Eski Malatyaspor Yöneticisinden Çarpıcı Açıklamalar

Türkiye liglerini takip eden futbolseverler artık ne yazık ki eskiden bildikleri kulüplerin benzer kimliklerle bir daha kurulmalarına alıştılar ve Yeni Malatyaspor da bu ekiplerden biri. Malatya temsilcisi, ana takımın korkunç bir borç yüküyle Amatör Lig’e kadar gerilemesi sonrasında başka bir kulüp olarak yeniden kuruldu ve taraftarların belirli bir kısmı bu kulübü benimsedi. Bununla birlikte eski kulübün eski yöneticilerinden Necip Olgun’un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar oldukça çarpıcıydı.

Kulübün Borcunu Satın Almak İstiyor

Bu sezon Süper Lig’de berbat bir performans sergileyerek küme düşen Yeni Malatyaspor, isminden de anlaşılabileceği gibi Malatyaspor’un korkunç bir borç yüküyle Amatör Lig’e kadar gerilemesinden doğan boşluğa yönelik kurulan bir kulüptü.

Bununla birlikte iki takımın da benzer süreçlerden geçiyor olması Malatyalı taraftarların ve camiaların sorgulaması gereken bir durum. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Malatyaspor eski yöneticisi Necip Olgun’un dile getirdikleriyse aslında durumun neden böyle olduğuna ışık tutuyor denebilir.

Sarı-kırmızılı kulübü bütün borçlarıyla alarak yeniden ayağa kaldırmak için yöneticilerle yaptığı görüşmenin olumsuz geçtiğini ve kendisinden 2 milyon 500 bin TL para istendiğini söyledi. Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde açıklamalarda bulunan Malatyaspor’un eski yöneticilerinden Necip Olgun, kendi yönetimi görevi bıraktıktan sonra Amatör Lig’e kadar gerilediklerinin altını çizdi.

Kendisi takım 2.Lig’deyken de benzer başvuruyu yaptığını ifade eden Olgun, o zaman 50 milyon TL gibi bir borcun söz konusu olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Malatyaspor kulüp binasına giderek mevcut başkanla görüştüğünü ifade eden Olgun, kulübün şu an 30-35 milyon TL gibi bir borcunun olduğunu ve kulübü alması durumunda bu borcu sıfırlayacağını vaat etti.

Sabote Ediliyor

Bu noktada kendisinden yine para talep edildiğini ve deyim yerindeyse işin yokuşa sürüldüğünü belirten Necip Olgun, borcu temizleyip kulübü bir üst lige çıkarmak istediğini ifade etti. Malatyaspor’un elinde hiçbir şeyin kalmadığını ve kimsenin de efsaneyi ayağa kaldırmak için uğraşmadığını savunan Olgun, kendisinin Malatya’da yeni yatırımlar yaptığı için uzun süreler geçireceğini ve bu süreçte sevdasını da tekrardan doğrultmak istediğini belirtti.

Bu sezon Süper Lig’de küme düşen Yeni Malatyaspor’un mali kongresine de misafir olarak katıldığını hatırlatan Olgun, Sarı Siyahlı ekibin hiçbir şekilde kurtulabileceğini düşünmediğini belirtti. Şehrin tamamen bölündüğünü ve birlik olmadan bu zor zamanlardan kurtulmanın mümkün olmadığını savunan Olgun, Malatyaspor için girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı’ndan tesislerin Malatyaspor’a geri verilmesi adına talepte bulunduğunu açıklayan Necip Olgun, kulübü düzgün ve kurumsal bir yapıya kavuşturmak gerektiğinin altını çizdi. Bu yolda harekete de geçtiğini ancak mevcut yönetimin kendisine engel olduğunu belirten Olgun’un bu açıklamaları oldukça çarpıcıydı.

Malatya şehrinin ne yeni ne de eski kulübü hiç iyi durumda değiller ve taraftarların bu durumları sorgulaması gerekiyor.