Süper Lig

Malatya’da Hamza Hamzaoğlu Sesleri

Yeni Malatyaspor’un Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu kulüp tarihinin en kötü sezonuydu. Sezon sonunda Süper Ligde TFF 1. Lige düşen Malatya ekibi bu sezon ligden düşme kararının kaldırılması ile Süper Ligde kaldı. Sezon boyunca Yeni Malatyaspor’un aldığı kötü sonuçlardan sonra kulüp başkanı Adil Gevrek’in istifa etmesi isteniyordu. Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Adil Gevrek istifa etmedi ama yeni kulüp başkanlığı seçiminde karşısına yeni bir başkan adayı çıktı.

Kurumsal iş hayatında CEO olarak görev yapan Ahmet Köse Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanlığı’na aday oldu. CEO olmanın getirdiği profesyonel yöneticiliği yeni Malatyaspor Kulübü yönetimine de aktaracak olan Ahmet Köse önceliğin takımda alt yapı olduğunu söyledi.

Futbol Akademisi Projesi

Ahmet Köse başkan olduktan sonra Yeni Malatyaspor’a bir futbol akademisi kazandıracağını belirtti. Başkan adayı futbol akademisi ile Yeni Malatyaspor’un kişilere ya da kurumlara bağlı olmadan kendine yeten futbol kulübü olacağını ifade etti. Ahmet Köse kuracakları futbol akademisi ile dünya çapında başarılı futbolcuları yetiştireceklerini ve Türk futboluna kazandıracaklarını da sözlerine ekledi. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkan Adayı futbol akademisi projesi ile Yeni Malatyaspor’un futbolcu fabrikası olma yolunda ilerleyeceğini de sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar