2019-2020 futbol

Hikmet Karaman Devri Bitti

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu sonunda Yeni Malatyaspor da ligden düşen takımlar arasındaydı. Covid 19’un futbol kulüpleri üzerindeki olumsuz etkisi bu sezon ligden düşmenin kaldırılması kararının alınmasına neden oldu. Bu karar ile Yeni Malatyaspor yeni sezonda da Süper Ligde kaldı. Malatya ekibi yeni sezonda da ligden düşme tehlikesini yaşamamak için ilk olarak teknik direktör değişikliği yapacak.

Yeni Malatyaspor 4 Mart 2020 tarihinden itibaren teknik direktörlük görevini yürüten Hikmet Karaman ile yollarını ayırdı. Hikmet Karaman ile Yeni Malatyaspor Kulübü arasında karşılıklı anlaşma ile sözleşme feshedildi. Malatya temsilcisinin yeni sezonda teknik direktörlük görevi için Hamza Hamzaoğlu ile sözleşme yapacağı iddia ediliyor. Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Yeni Malatyaspor’da futbolcular sportif direktör Ali Ravcı yönetiminde antrenmanları yapıyorlar.

Hikmet Karaman’ın Karnesi

Hikmet Karaman Yeni Malatyaspor takımında teknik direktör olmasının ardından 3 maça çıktı. 3 karşılaşmada 1 beraberlik 2 mağlubiyet alan sarı siyahlı takım bu süreçten sonra lig maçlarına verilen corona virüsü arası nedeniyle maçlara ara verdi. 12 Haziran’da lig maçlarının tekrar başlamasıyla oynanan 8 maçta 5 mağlubiyet 2 galibiyet ve 1 beraberlik alındı. Bu maçların sonucunda Yeni Malatyaspor sezon sonunda ligden düştü.  

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir