Süper Lig

Ahmet Köse’den Mali Destek

Yeni Malatyaspor’un bu sezon Süper Lig performansı kötü ve başarısız bir performanstı. Malatya temsilcisi sezon boyunca ligin alt sıralarından ve ligden düşme bölgesinden kurtulmadı. Bunun sonucu olarak da Yeni Malatyaspor ligden düştü ve TFF 1. Ligde mücadele edecekti. Covid 19 sebebiyle futbol kulüplerinin olağanüstü bir dönem yaşadığı düşünülerek Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler birliği bu sezon ligden düşmeyi kaldırdı. Bu güzel haberle Yeni Malatyaspor Süper Ligde kaldı.

Yeni Malatyaspor’un kötü gidişatı ile ilgili olarak kulüp başkanı Adil Gevrek’in yönetimine sıklıkla eleştiri ve tepkiler geldi. Yeni Malatyaspor’un kulüp başkanlığına aday olan Ahmet Köse kulüp yönetimini profesyonel hale getirmeyi vaad ederken mali olarak da kulübü rahatlatacak girişimlerde bulundu.

‘’Hedef 100 Milyon Sponsorluk Geliri’’

Önceden Bahçeşehir Okulları’nın CEO görevinde bulunmuş olan Ahmet Köse kulübe 15 milyon TL’lik sponsorluk anlaşması yapacağını açıkladı. Ahmet Köse Bahçeşehir Okulları’ndan sponsorluk sözü aldığını ve Yeni Malatyaspor’un iyi yönetilmesi için öncelikle finansal sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti. Ahmet Köse kulübün profesyonel bir ekiple yönetileceğini ve hedefinin 1 yıl içinde 100 milyon TL sponsorluk geliri elde etmek olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar