2017-2018 futbol

Malatya’da Süper Lig Sevinci

Yeni Malatyaspor 2017-2018 futbol sezonunda TFF 1. Ligde Boluspor’u yenerek Süper Lig’e yükselmişti. 3 Sezon Süper Ligde mücadele eden Malatya ekibi 2019-2020 sezonunda kötü bir performans sergileyerek ligden düştü. Yeni Malatyaspor 2020-2021 futbol sezonunda TFF 1. Ligde olacak.

Bu sezon ligin ilk yarısında teknik direktör Sergen Yalçın ile çalışan Yeni Malatyaspor takımı ligin ara döneminde Sergen yalçın ile çalışmayı bıraktı. Sergen Yalçın’ın çalıştırdığı takım ligin ilk yarısında takıma 24 puan kazandırmıştı. Daha iyi performans sergileyen bir takım için Sergen Yalçın ile çalışmayı bırakan Yeni Malatyaspor ligin ikinci yarısında adeta yıkıldı.

İkinci Yarıda 8 Puan

Sergen Yalçın’dan sonra Kemal Özdeş ile çalışmaya başlayan Malatya temsilcisi 5 haftalık çalışmanın ardından Kemal Özdeş ile de yolları ayırdı. Kemal Özdeş’in ardından teknik direktörlük görevine Hikmet Karaman getirildi. Hikmet Karaman da Yeni Malatyaspor’un yükselen bir performans yakalamasını sağlayamadı. Sergen Yalçın ile çalışan yeni Malatyaspor takımı ligin ilk yarısında 24 puan topladı. Ligin ikinci yarısında değişen teknik direktörler ile takımın kazandığı puan ise sadece 8 idi.

Yeni Malatyaspor kulübü ve takımı şimdiden 2020-2021 sezonu sonunda Süper Lige yükselme planları yapmaya başladı.

Güncel Yazılar