19 Mart

Yeni Covid 19 Testi Sonuçları

Corona virüsü sebebiyle 19 Mart tarihinde ertelenen lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlayacağı açıklanmıştı. Yeni Malatyaspor kulübü de başlayacak olan lig maçlarına hazırlanmak için antrenmanlarına başlamıştı. Geçen hafta Yeni Malatyasporlu bir futbolcu ve bir kulüp çalışanına corona virüsü tespit edilmesi takımın antrenman programını aksattı.

Yeni Malatyaspor’da geçen hafta futbolcular, teknik kadro, kulüp çalışanı ve kulüp yönetimine yapılan covid 19 test sonuçlarında pozitif vakalara rastlanmıştı. Corona virüsü rastlanan iki kişinin tedavisine başlandı ve kişilerin yakın çevresi de karantinaya alındı. Yeni Malatyaspor takımı önümüzdeki günlerde tekrar covid 19 testi yapacak.

Antrenman Zamanı Belirlenecek

Malatya temsilcisine yapılacak yeni covid 19 testi sonuçlarına göre antrenmanlara başlama zamanı belirlenecek. Test sonuçları negatif çıktığı takdirde Yeni Malatyaspor takımı teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde tekrar antrenmanlara başlanacak. İstenmeyen bir durum ise test sonuçlarında yeni pozitif vakaların çıkması olacak. Yeni Malatyaspor’da yeni covid 19 vakaları çıktığı takdirde takımın antrenmanları süresiz bir süre duracak. Bu sebeple Yeni Malatyaspor kulübü yeni test sonuçlarını merakla bekliyor olacak.

Güncel Yazılar