12 Haziran

Ali Ravcı ’’ Test Sonuçlarını Bekliyoruz’’

Lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlayacağı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra futbol kulüpleri futbolcu, teknik kadro, kulüp çalışanlarına covid 19 testi yaptırmaya başladı. Test sonuçlarına göre futbol kulüplerinde her gün artan oranlarda corona virüsü vakasına rastlandı. Yeni Malatyaspor’da da bir futbolcu ve bir kulüp çalışanında covid 19 testi pozitif çıktı. Corona virüsü tespit edilen iki kişinin tedavisine başlandı ve Yeni Malatyaspor da antrenman programına ara verdi.

Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü olan Ali Ravcı kulüpte yeni covid 19 testi yapıldığını ve bu test sonuçlarına göre antrenmanlara başlanacağını anlattı. Ali Ravcı bu sürecin futbolcuları psikolojik olarak yıprattığını ve tedirgin olduklarını belirterek futbolcuların bireysel olarak antrenmanlara devam ettiklerini söyledi.

‘’İlk Defa Bunları Yaşıyoruz’’

Takımın sportif direktörü dünyada ve Türkiye’de yaşanan pandemi sürecinin ilk defa yaşanan sıkıntılar olduğunu zor dönemlerden geçildiğini açıkladı. Ali Ravcı ligde düşme bölgesinde bulunan Yeni Malatyaspor’un ligde kalan maçlarında başarılı bir sonuç alacağını ifade etti. Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü ligin başlama tarihine kadar takım olarak hazır olmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar