Malatya

Yeni Malatyaspor’da Şok 2 Ayrılık

Süper Ligin Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor covid 19 ile mücadele ediyor. Corona virüsü testinin 23 Mayıs’ta (dün) sonuçları belli oldu ve bir futbolcu ile bir kulüp çalışanında covid 19 tespit edildi. Zaman kaybetmeden iki kişi karantinaya alındı ve tedavi sürecine başlandı. Yeni Malatyaspor kulübünde covid 19 şoku yaşanırken iki futbolcunun da takımdan ayrıldığı açıklandı.

Sarı siyahlı kulübün yedek kalecisi olan Ufuk Ceylan ile Tunuslu futbolcu Ghaylen Chaaleli takımdan ayrıldı. 26 yaşındaki Ghaylen Chaaleli sezon başında Yeni Malatyaspor’a Tunus ligi takımı Esperance’den transfer olmuştu. Tunuslu futbolcunun Yeni Malatyaspor’da 3 yıllık sözleşmesi bulunuyordu. Kulüpten yapılan açıklamada Ghaylen Chaaleli’nin ayrılmasının karşılıklı anlaşma şeklinde olduğu belirtildi.

‘’Ufuk Ceylan Yönetime Kırgındı’’

Sezon başında Aytemiz Alanyaspor’dan transfer edilen kaleci Ufuk Ceylan’ın ayrılması ile ilgili olarak kulüp başkanı Adil Gevrek bir açıklama yaptı. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ufuk Ceylan’ın sezon ortasında Göztepe’ye gitmek istediğini ama kulüp yönetiminin bu transfere onayının olmadığı için kalecinin kulüp yönetimine kırgın olduğunu anlattı. Bu olayın sonucu olarak da Ufuk Ceylan ile yollarını ayırmaya karar verdiklerini ifade etti.

Güncel Yazılar