Malatya

Yeni Malatyaspor’da Yeni Covid 19 Vakaları

Süper Ligin Malatya temsilcisi geçen hafta kulüpte çıkan corona virüsü vakaları ile sarsılmıştı. Geçen hafta Yeni Malatyaspor kulübünde yapılan corona virüsü testi sonucu bir futbolcu ve bir kulüp çalışanında corona virüsü testi pozitif çıktı. Bu olaydan sonra takım antrenmanlarına ara verildi ve covid 19 pozitif çıkan kişilerin tedavilerine başlandı.

Yeni Malatyaspor’da son yapılan covid 19 test sonuçları ise durumun daha da kötü olduğunu gözler önüne serdi. Kulübün basın Sözcüsü Hakkı Çelikel’in yaptığı açıklamada kulüpte 5 futbolcu ve 1 kulüp çalışanında corona virüsü tespit edildiğini söyledi. Hakkı Çelikel’in yazılı olarak yaptığı açıklamada daha önce corona testi pozitif çıkan 1 kulüp çalışanı ve 1 futbolcunun yeni test sonuçları da açıklandı.

İkinci test Sonucu da Pozitif

Buna göre geçen hafta corona virüsü tespit edilen bir kulüp çalışanının yeni covid 19 testi negatif sonuçlanmış. Fakat covid 19 testi pozitif çıkan futbolcunun yeni yapılan testinde de sonuç değişmemiş ve test sonucu yine pozitif çıkmıştır. Bu durumda Yeni Malatyaspor takımının 12 Haziran’da başlayacak lig maçlarına nasıl hazırlanacağı merak ediliyor.

Güncel Yazılar