corona virüsü

Yeni Malatyaspor Korkuyor

Yeni Malatyaspor çoğalan corona virüsü vakaları sebebiyle sıkıntılı günler geçiriyor. Son yapılan covid 19 testleri ile 5 futbolcu ve 1 kulüp çalışanında covid 19 tespit edildi. 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarına hazırlık programını durduran Yeni Malatyaspor’da vakaların daha da artmasını tedirginliği bulunuyor. Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü Ali Ravcı her test yapıldığında yeni vakaların çıkmasının endişeleri arttığını söyledi. Ali Ravcı covid 19 testi pozitif çıkan futbolcular ile testten önce bir arada bulunulduğunu sosyal mesafeye dikkat edilse de bulaşıcı olunabilecek ortamlar olduğuna dikkat çekti.

3. Test Sonuçları Bekleniyor

Yeni Malatyaspor’un sportif direktörü covid 19 vakalarının tedavilerinin yapıldığını ve tedavi sonrası 14 gün karantinanın ardından futbolcuların takıma döneceğini belirtti. Ali Ravcı takımda yeni pozitif vakaların çıkması ihtimalinin olduğunu bu gerçekleşirse lig başladığında sahada Yeni Malatyaspor ‘da oynayacak futbolcu kalmayacağını da sözlerine ekledi.

Yeni Malatyaspor futbolcuları ve teknik heyet çıkan son covid 19 vakaları sebebiyle motivasyon olarak çökmüş vaziyette bulunuyorlar. Malatya ekibinde üçüncü defa covid 19 testi yapıldı ve bu testin sonuçları bekleniyor.

Güncel Yazılar