Trabzonspor

Özel Antrenman Programı

Yeni Malatyaspor takımı Trabzonspor ile 11 Mart tarihinde erteleme maçında karşılaşmıştı. Yeni Malatyaspor’un Kongolu futbolcusu Thievy Bifouma ise bu maçtan sonra İspanya’ya gitmişti. Bifouma’nın İspanya’ya gidiş sebebi ailevi sebeplerdi ve futbolcunun İspanya2dan dönüşü covid 19 günlerine denk geldi. İspanya’dan dönüş zamanı covid 19 testi yapılan Bifouma Kayserispor maçına bu sebeple çıkamamıştı.

Corona virüsü sebebiyle lig maçlarına ara verilmesiyle Yeni Malatyaspor takımı da tesislerde antrenman programına ara vermişti. Bu dönemde Bifouma da takım arkadaşları gibi evde antrenman programını uyguluyordu. 12 Haziran’da lig maçlarının başlama kararının alınmasıyla Bifouma da takım ile covid 19 tedbirlerini alarak Cengiz Aydoğan Tesislerinde antrenmanlara başladı. Yeni Malatyaspor’un teknik ekibi Bifouma’nın takımdan ayrı kaldığı dönemler için özel antrenman programı hazırladılar ve Kongolu futbolcu bu programa göre hazırlanıyor.

Transfer Teklifleri

Bifouma’nın Beşiktaş’a transfer olacağı iddiaları da şu anda gündemde bulunuyor. Yeni Malatyaspor’un eski teknik direktörü olan ve şu anda Beşiktaş teknik direktörü olan Sergen Yalçın’ın Bifouma’yı kadrosunda istediği haberleri alınmaktaydı. Beşiktaş dışında Bifouma’ya Suudi Arabistan ve Katar futbol kulüplerinden de transfer teklifleri geldiği iddiaları da vardı. Bifouma ise transfer haberlerini şu anda görmezden geliyor.

Güncel Yazılar