Yeni Malatyaspor Yönetiminde Krizde Bitmiyor

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor futbolcuları, teknik heyetleri, camiası ve taraftarları için kabus gibi geçti.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na teknik direktör koltuğunu tecrübeli isim İrfan Buz’a emanet ederek açmıştı.

İlk haftada sahasında Trabzonspor’a 1 – 5 mağlup olan takımımızın sonraki iki haftada sırasıyla Göztepe ve Gaziantep FK’dan 2 mağlubiyet almasıyla aslında her şey güzel başlamıştı.

Bir Süper Lig Geleneği Teknik Direktör Değişikliği

yeni malatyaspor

Spor Toto Süper Lig’in ilk 3 haftasında alınan 6 puan herkesi memnun etmişti etmesine ancak sürecin devamı ne yazık ki hiç de iyi olmadı.

Teknik direktör İrfan Buz liderliğinde üst üste 5 maçta tek bir puan bile alamayan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da kazan kaynamaya o günlerde başladı.

Takım sırasıyla Beşiktaş, Vava Cars Fatih Karagümrük, Demir Grup Sivasspor, Fraport TAV Antalyaspor ve Atakaş Hatayspor’a mağlup olunca haliyle bir Süper Lig geleneği devreye girdi.

Bilindiği gibi ülke futbolunda sık sık yapılan teknik direktör değişiklikleri artık alışılagelmiş ve haber niteliği bile taşımayan bir durum. Bu durumun benzerlerini sıkça yaşadığımı Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda yolların ayrıldığı ilk teknik direktörlerden biri İrfan Buz oldu.

Geride 8 haftada 2 galibiyet bırakabilen İrfan Buz, form grafiğine bakılırsa neden gönderildi denilemeyecek teknik direktörlerden biriydi.

Olanlar Yetmezmiş Gibi Bir De Sumudica

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu ve Başkanın hali hazırda takımın ödemeleri konusunda sıkıntılar yaşadığı iddia ediliyordu. Bu iddiaların gölgesinde takımı Spor Toto Süper Lig’de ayağa kaldıracak bir teknik direktör arayan yönetim, çok tartışmalı bir ismi tercih etti.

Ülkemizde çalıştırdığı hemen her takımda saha içinde yaptıklarından çok saha dışında yaşadıklarıyla ve söylemleriyle adından söz ettiren Rumen teknik direktör Marius Sumudica, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un teknik direktörlük koltuğuna oturdu.

Milli takım arasında takımla çalışma fırsatı bulan Marius Sumudica, Malatya kariyerine çok iyi başladı. Takımın başında çıktığı ilk karşılaşmada güçlü Adana Demirspor’u deplasmanda 0 – 2 yenen takım, sonraki haftada ise Malatya’daki taraftarlarına Altay galibiyeti armağan etti.

Ne var ki bu galibiyetler uzun sürecek maç kazanma hasretiyle birleşip hiçbir anlam ifade etmeyeceklerdi.

Yeni Malatyaspor Yönetim Kurbanı

Devre arasında Marius Sumudica’nın istediği transferleri yapmak için açıldıkça açılan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu, bunun faturasını ağır ödedi.

Sarı kırmızılı ekibimizin kadrosuna kattığı oyunculardan hiçbiri katkı vermedi. Üstelik takım 7 Şubat 2022’de Rumen hocayı da gönderdi.

Sonrasında sürpriz bir kararla takım Adem Büyük’e emanet edildiyse de o kumar da tutmadı ve Öznur Kablo Yeni Malatyaspor serbest düşüşe geçti.

Geride bıraktığımız süreçte küme düşmesi kesinleşen takımın durumu bundan da beter halde. Bunu en güzel özetleyen şey ise geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapan mevcut teknik direktörümüz Cihat Arslan’ın, “2.500 TL aldık diye bayram ettik” sözleriydi…

Kulübün ne hale geldiği belliyken nereye gideceği belirsizliğini koruyor.