Süper Lig

Yeni Malatyaspor’un Transferde Büyük Kârı

Futbol transferlerinde Süper Lig takımlarından kârlı ve zararlı olan kulüpler açıklandı. Süper ligde mücadele eden futbol kulüplerinin son 5 sezonda yaptıkları transferler göz önüne alınarak yapılan kâr ve zarar sıralamasında Yeni Malatyaspor da kârlı transferde 3. Sırada yer alıyor.

Yeni Malatyaspor’un transferde en kârlı 3. Takım olduğu sıralamada 1. Sırada Beşiktaş yer alıyor. Transferde en kârlı ikinci takım ise Kasımpaşa oldu ve Kasımpaşa’nın 2. Sırada olmasının sebebi futbol kulübünün transfer ettiği futbolculara bonservis ödememesi oldu. Kasımpaşa’nın transferde bonservis ödememesinin yanında kârlı olmasının bir sebebi de futbolcusu Trazeguet’i Aston Villa’ya 10 milyon Euro’ya satmasıdır. Listede 4. Sırada Aytemiz Alanyaspor’un olması transferde Anadolu kulüplerinin başarısını göz önüne çıkardı.

Yabancı Futbolcuların Transferi En Kârlı Transfer

Listedeki ilk 3 takım başta olmak üzere listenin diğer sıralarındaki takımlar Süper Lig transfer dönemlerinde yurt dışından futbolcu getirip sonra diğer takımlara satarak transferden kâr elde ettiler. Yeni Malatyaspor Aleksic, Khalid, Guilherme, Azubuike gibi futbolcuları yurt dışından transfer edip kendi takımında oynadıktan sonra bu futbolcuları diğer takımlara satarak transferlerden kâra geçmişti.