Yeni Malatyaspor

‘’İzole Bir Hayat Yaşamamız Gerekli’’

Süper Ligde zor bir sezon geçiren Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek takımın durumu ve lig maçlarının ertelenmesi ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Corona virüsü covid-19 sebebiyle bir araya gelmenin virüs bulaşma riski taşıdığı için Adil Gevrek sosyal medya ile Gençlik ve Eğitim derneği ile röportaj yaptı. Adil Gevrek online ortamda gerçekleştirilen röportaja corona virüsüne yakalanıp hayatını kaybeden kişilere başsağlığı ve hastalıkla mücadele edenlere de geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı.

Yeni Malatyaspor’un Başkanı Türkiye’de ve dünyada virüsle mücadele ettiğimiz bu günlerin beraberlik ile aşılacağını virüsten korunmak için de bir süre izole bir hayat yaşamamız gerektiğini anlattı.

‘’Evde Antrenman Yeterli Değil’’

Adil Gevrek Yeni Malatyaspor’un bu sezon yaşadığı başarısız sezonun takımın hak etmediğini söyleyerek buralara kolay gelinmediğini anlattı. Süper Ligdeki Malatya temsilcisi takımın başkanı takımın başarısız bir sezon geçirmesinde kulüp yönetimi olarak kendilerinin de yanlışları futbolcuların da hataları olduğunu ifade ederek Yeni Malatyaspor’un beraberlik içinde başarılı günlerine döneceğini söyledi.

Adil Gevrek lig maçlarının olmadığı ve tesislerde antrenmanların yapılmadığı bu günlerde futbolcuların evde antrenman yaptıklarını, evde antrenmanın futbolcular için yeterli olmadığını ama bu dönemde futbolcuların kilo almamaları için en mantıklı antrenmanın bu olduğunu da sözlerine ekledi.