Malatya

Yeni Malatyaspor’da Sözleşme Dönemi

Süper Ligin Malatya temsilcisi takımı Yeni Malatyaspor’un 10 futbolcusunun sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Normal şartlar altında 31 Mayıs tarihinde sözleşmesi biten futbolcular FIFA’nın kararı ile bir süre daha takımda mücadele edecekler. FIFA Pandemi sebebiyle ertelenen maçların oynanma süresince sözleşmesi biten futbolcuları bu maçlarda oynayacağını açıklamıştı. Yeni Malatyaspor’un da sözleşmesi biten 10 futbolcu bu karar ile 31 Mayıs tarihinden sonra da takımda mücadele edecekler.

Sarı siyahı kulüp sözleşmesi bitecek olan futbolcuları ile yeni sezonda da devam etmek için sözleşme teklif edecek. Yeni Malatyaspor ligde kötü bir sezon geçirdi ve bundan sonraki süreçte kendisine katkı sağlayacak futbolcular ile sözleşme yenilemeyi düşünüyor.

10 Futbolcunun Sözleşmesi Bitiyor

Yeni Malatyaspor’da 3 sezon forma giyen Senegalli futbolcu Issiar Dia’nın da sezon sonunda sözleşmesi bitecek. Fakat Malatya ekibi Issiar Dia’dan istediği performansı alamadığı içi sözleşmesini yenilemeyebilir. Issiar Dia ile Ufuk Ceylan, Gökhan Töre, Eren Tozlu, Kjartansson, Robin Yalçın, Erkan Kaş, Mitchell Donald, Fabian Farnolle sezon sonu sözleşmesi bitecek futbolcular oldu. Ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor’a kiralık olarak gelen Karim Hafez’in de sözleşmesi sezon sonu bitiyor.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir