covid 19

Sağlık Bakanı’na Fotoğraflı Destek

11 Mart tarihinde covid 19 Türkiye’de görülmeye başladı. 2019 yılı sonunda Çin’de çıkan corona virüsü dünyada hızla yayıldı ve 220 ülke virüsle mücadele etmeye başladı. 11 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de virüsün yayılmasının yavaşlaması için önlemler alınsa da 18 Mayıs itibariyle Türkiye’de vaka sayısı 150 bini aşarken hayatını kaybedenlerin sayısı da 4171 oldu. Corona virüsünün dünyada yayılmaya başlamasıyla beraber Türkiye’de vaka olmasa da Sağlık Bakanlığı gerekli önlemleri almıştı.

Corona virüsünün Türkiye’de görülmesi ile Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Sağlık bakanı Fahrettin Koca açıklamaları ve çalışmaları ile örnek oldular. Yeni Malatyaspor takımı da antrenmanda Sağlık bakanı Fahrettin Koca’ya desteklerini gösterdiler.

‘’Tedbiri Bırakmayalım’’

Fahrettin Koca yeni normale dönüş için corona virüsünden önceki zamandaki kadar yakın olmamamız gerektiğini söylemişti. Yeni Malatyaspor’un antrenmanı sırasında Mısırlı Karim Hafez ile Faslı futbolcusu Issam Chebake koşu yaparken sosyal mesafeye dikkat ettiklerini bu anın bir fotoğrafı ile paylaştılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ısrarla tedbiri bırakmayalım sosyal mesafeyi koruyalım uyarılarına Yeni Malatyasporlu iki futbolcu bu fotoğraf ile destek verdi.

Güncel Yazılar