Hikmet Karaman

Mesafeli Koşu Antrenmanı

Yeni Malatyaspor teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde antrenmanlarına devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle ara verilen lig maçlarının haziran ayının ikinci yarısında başlayacağı açıklanmıştı. Evde antrenmana devam eden futbolcular geçen haftadan itibaren kulübün tesislerinde takım olarak antrenmana başladılar. Malatya ekibi lig maçları başladığında kalan 8 maçında puan kaybetmek istemiyor ve ligden düşme hattından çıkmayı hedefliyor.

Covid 19 tedbirleri kapsamında Yeni Malatyaspor günde çift antrenman yapıyor ve antrenmanlarda sosyal mesafe kuralları uygulanıyor. Isınma hareketleri ile antrenmana başlayan futbolcular ardından koşuyla devam ettiler. Yeni Malatyaspor’un futbolcuları koşu sırasında da sosyal mesafeyi korumaya özen gösterdiler ve aralarına mesafe koyarak koşu yaptılar.

Laktat Testi Yaptılar

Yeni Malatyaspor Kulübü futbolcularına bugün laktat testi yaptılar. Sporcuların kanındaki laktik asit miktarını laktat testi belirler. Sporcunun kanındaki laktik asitin miktarı da sporcunun dayanıklılığın ve kondisyonunu etkilemektedir. Sarı siyahlı futbolculara laktat testi dışında farklı testler de yapıldı ve testlerin yapılma süresi 3,5 saat sürdü. Futbolculara testler yapılırken de sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Güncel Yazılar