2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor Rizespor Maçı Hazırlığında

Yeni Malatyaspor 2019-2020 futbol sezonunda ligden düşme ihtimali yaşıyor. Ligin ikinci yarısında aldığı mağlubiy etler ve yaşadığı puan kayıpları Malatya ekibini ligin son sıralarına geriletti. Son maçlarındaki galibiyet ile ligde kalma ümidini kazansa da 13 Temmuz Pazar günü oynanan Beşiktaş maçında alınan 1-0 yenilgi tekrar ligde kalma hesaplarını gündeme getirdi.

Süper ligin bitimine kadar 2 maçı kalan Yeni Malatyaspor’un bu maçlarda puan kaybetmemesi gerekiyor. Teknik direktör Hikmet Karaman Beşiktaş maçı ve alınan yenilgi ile ilgili olarak açıklamalar yaptı.  Hikmet Karaman maçta pozisyon olarak sıkıntı yaşadıklarını ve bunun sonucu olarak da yenildiklerini belirtti.

‘’Avantajı Kullanamadık’’

Teknik adam Beşiktaş’ın eksiklikleri olduğunu ve karşılaşmada bunu avantaja çeviremediklerini ifade etti. Yeni Malatyaspor’un düşme hattının sınırında olmasına dikkat çeken Hikmet Karaman kalan 2 maçta puan kaybetmeyeceklerini söyledi. 19 Temmuz Pazar günü Yeni Malatyaspor deplasmanda Çaykur Rizespor ile karşılaşacak. Hikmet Karaman ligde kalabilmek için Rize Çaykurspor deplasmanında 3 puan ve galibiyet ile dönmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar