Fenerbahçe-Yeni Malatyaspor

‘’65. Dakika Kırılma Anıydı’’

Süper ligde 29. Hafta maçlarından olan Fenerbahçe-Yeni Malatyaspor karşılaşması tartışmalı posizyonları ile gündeme geldi. Yeni Malatyaspor deplasmandaki Fenerbahçe mücadelesinde son dakikaya kadar 2-1 öndeydi. Maçın uzatma dakikalarında Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan’ın 2 golü ile Malatya ekibi maçtan 3-2 yenilgi ile ayrıldı.

Süper Ligde kötü bir dönem geçiren Yeni Malatyaspor ligden düşme sınırından kurtulmak için Fenerbahçe maçından 3 puanı hedefliyordu. Yeni Malatyasporlu Gökhan Töre maçın 65. Dakikasında kırmızı kart gördü ve maçtan çıktı. Malatya temsilcisi maçın kalan dakikalarında 10 kişi mücadele etti. Yeni Malatyaspor teknik Sorumlusu Hasan Özer de maçta kırılma anının Gökhan Töre’nin kırmızı kart görüp takımın 10 kişi kaldığı an olduğunu ifade etti. Hasan Özer Gökhan Töre’ye verilen kart cezasının ağır bir karar olduğunu söyleyerek ligde kalan 5 maçta mücadele edip ligde kalacaklarını belirtti.

Hikmet Karaman Tribünde

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Hikmet Karaman Fenerbahçe maçında takımının yanında değildi. Geçen hafta oynanan Göztepe maçında kırmızı kart gören Hikmet Karaman kart cezası nedeniyle Fenerbahçe maçını tribünden takip etti. Yeni Malatyaspor’u sahada Hasan Özer yönetti.

Güncel Yazılar