2019-2020 futbol

Adil Gevrek ‘’Hatalarımız Var’’

Yeni Malatyaspor’un 2019-2020 futbol sezonu kulüp tarihinde geçirdiği en kötü sezondu. Puan kayıpları ve aldığı başarısız sonuçlar sonucu Malatya ekibi Süper Ligden TFF 1. Lige düştü. Ligden düşmenin üzüntüsü Yeni Malatyaspor’da kısa sürdü. Küresel salgın covid 19 sebebiyle lig maçlarının da bundan kötü etkilendiği düşünüldü ve bu sezon ligden düşme olmamasına karar verildi. Bu karar en çok sevinen takımlardan biri de yeni futbol sezonunda tekrar Süper Ligde mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor oldu.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek ligden düştükleri için büyük üzüntü yaşadıklarını ama alınan karar ile de sevindiklerini söyledi. Adil Gevrek bu sezon hata ve yanlışlar yaptıklarını ve ligden düşmenin kendileri için ders olduğunu belirtti. Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı yeni sezonda farklı ve yükselen bir Yeni Malatyaspor olacağını da anlattı.

‘’Sahip Çıkılması Önemli’’

Adil Gevrek pandemi döneminde futbol kulüplerinin büyük sıkıntılar yaşadığını ve ligden düşen takımlara sahip çıkılmasının da önemli olduğunu ifade etti. Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı bu süreçte sadece ligden düşen takımların değil Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da desteğinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar