Süper Lig

‘’Malatya’ya Borçluyuz’’

Yeni Malatyaspor Süper Lig 27. Hafta maçında Kasımpaşa ile karşılaşacak. Pandemi sebebiyle ertelenen lig maçları bugün (12 Haziran)  başlıyor. Yeni Malatyaspor takımı da kendi sahasında 13 Haziran’da (yarın) Kasımpaşa ile karşılaşacak. Ligde puan sıralamasında 25 puanla 15. Sırada bulunan Malatya ekibinin ligden düşme riski bulunuyor.

Kasımpaşa maçı hazırlıklarını teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde yapan Yeni Malatyaspor ligdeki 8 maçında da puan kaybetmemeyi hedefliyor. Hikmet Karaman antrenman yapan futbolculara sıklıkla ligde kalma ve galibiyet hedeflerini hatırlatıyor. Teknik adam geçmişte olan bitenlerin geçmişte kaldığını söyleyerek takıma daima ileriye bakmayı hatırlattığını söylüyor. Hikmet Karaman antrenman sırasında futbolculara Malatya’ya bir borçları olduğunu ve bu borcu da Süper Ligde kalarak ödeyeceklerini söylüyor.

12 Puan Hedefi

Yeni Malatyaspor takımının hedefi lig sonuna kadar olan 8 maçta minimum 12 puan almak ve ligde kalma şansını arttırmak oldu. Malatya ekibi 8 maçın 5 maçını kendi sahasında 3 maçı da deplasmanda oynayacak. Covid 19 önlemleri kapsamında maçlar seyircisiz oynansa da Yeni Malatyaspor kendi sahasında oynayacağı maçları avantaja dönüştürmeyi düşünüyor.

Güncel Yazılar