19 Mart

Yeni Malatyaspor’dan Karton Taraftar

Corona virüsü sebebiyle 19 Mart tarihinde lig maçları süresiz olarak ertelenmişti. Sağlık Bakanlığı’nın virüsün kontrol altına alındığını açıklamasıyla Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarını başlatma kararı aldı. 12 Haziran tarihi başlama tarihi olarak belirlendi ve futbol kulüpleri antrenmanlara başladı. Başlayacak olan lig maçları belli kurallar dahilinde oynanacak ve maçlarda en önemli kural seyircisiz oynanması olacak.

Yeni Malatyaspor ilk maçını 13 Haziran tarihinde Kasımpaşa ile oynayacak. Malatya ekibinin kendi sahasında oynayacağı bu maç seyircisiz oynanacağı için Yeni Malatyaspor takımı Türkiye’de bir ilke imza attı.

Fomalı ya da Atkılı Resim

Yeni Malatyaspor kulübü ücretsiz karton taraftar uygulaması ile seyircisiz maçlarına farklı bir hava getirecek. Yeni Malatyasporlu taraftarlar www.vazgeçmekyokmalatya.com linkinden kayıt oluyorlar. Taraftarlar takım forması ya da takım atkısı ile olan bir fotoğraflarını da linke ekliyorlar ve karton taraftarlar oluşturulmuş oluyor. Yeni Malatyaspor bu uygulama ile hem futbolcularının boş stadyumda oynamamasını sağlayıp futbolculara motivasyon sağlıyor. Taraftarlar da 3 aya yakın süre uzak kaldıkları maçlarda takımlarına bu şekilde destek oluyorlar. Yeni Malatyaspor’un yaptığı bu uygulamam Türkiye’de bir ilk oldu.

Güncel Yazılar