Süper Lig

Yeni Malatyaspor’da Rizespor Yenilgisi

Yeni Malatyaspor Süper Lig kalma mücadelesinde Çaykur Rizespor’a 3-0 yenildi. 19 Temmuz Pazar günü (dün) Rize’de oynanan maç iki takım için de ligde kalma mücadelesini yansıtıyordu. Bu mücadelede kazanan takım Rizespor oldu ve Yeni Malatyaspor ligden düşme ihtimalini güçlendirdi. Ligin bitimine Yeni Malatyaspor’un tek maçı kaldı ve bu maç da Gaziantepspor maçı olacak. Malatya ekibi ligin son haftasındaki kendi sahasında oynanacak olan Gaziantepspor maçından galibiyet ile ayrılması gerekiyor. Gaziantepspor’u yenmesi Yeni Malatyaspor’un ligde kalması için yeterli olmuyor. Ligin son haftasındaki maç sonuçları da Yeni Malatyaspor’un ligde kalmasını etkileyecek.

Maçın Golleri

Yeni Malatyaspor’un deplasmanda oynadığı maçın 29. Dakikasında Rizespor Skoda’nın penaltı golü ile 1-0 öne geçti. 31. Dakikadaki Boldrin’in golü Rizespor’un gol farkını 2’ye çıkardı ve maçta skor 2-0 oldu. 36. Dakika yine Skoda’nın penaltı golü Rizespor’un 3. Golü oldu ve karşılaşma 3-0 Rizespor galibiyeti ile sona erdi.

Yeni Malatyaspor’un aldığı bu yenilgi ile lig puan sıralamasındaki puanı 32 ve sıralamadaki yeri de 16. Sıra oldu. Rizespor da 35 puanla 15. Sırada yer aldı.

Güncel Yazılar