Malatya

Yeni Malatyaspor’da Yeni Transferler

Süper Ligin Malatya temsilcisi Yeni Malatyaspor transfer dönemi bitmeden transfer görüşmelerine hız verdi. Yaz döneminde iddialı transferler yapan Yeni Malatyaspor yeni transfer olarak El-Ettifaq takımından Cedric Yambere ile Trabzonspor takımından ayrılan Doğan Erdoğan ile prensipte anlaştı. Suudi Arabistan takımı El-Ettifaq’da forma giyen Cedric Yambere 30 maçta 3 gol attı. Cedric Yambere’nin El-Ettifaq ile 2022 yılına kadar devam eden bir sözleşmesi bulunuyor.  Doğan Erdoğan ise Trabzonspor forması ile 38 maçta görev aldı.

Mustafa Akbaş ile Ayrılma Kararı

Yeni Malatyaspor takımı kadrosuna yeni futbolcuları dahil ederken takımdan ayrılmasını istediği futbolcular ile de yollarını ayırıyor. Malatya ekibi, 2 sezon önce Trabzonspor’dan transfer ettiği Mustafa Akbaş ile yollarını ayırma kararı aldı. Teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu da Mustafa Akbaş’ın performansını takım için yeterli bulmadı. Mustafa Akbaş Yeni Malatyaspor forması ile 39 maça çıktı.

Mustafa Akbaş ile yeni sezonda devam etme düşüncesinde olmayan Yeni Malatyaspor Kulübü 18 Eylül Cuma günü oynanan Göztepe maçı öncesi Mustafa Akbaş’a transfer olacağı bir takım bulması bildirildi.  

Güncel Yazılar