Fatih Karagümrük

Âdem Büyük ile Cueva Uyumu

Yeni Malatyaspor, Süper Lig yeni sezona Fatih Karagümrük yenilgisi ile başlamıştı. Malatya ekibi geçen sezon yaşadığı kötü süreci tekrar yaşamamak için lige iyi bir başlangıç yapmak istese de bunu gerçekleştiremedi. Süper Ligin ikinci hafta maçında Göztepe ile karşılaşan Yeni Malatyaspor bu maştan da 1-1 beraberlik ile ayrılmıştı. Sarı siyahlı takım yeni transferler ile kadrosunu da güçlendirmişti ve Âdem Büyük ile Cueva transferi ligin iki maçında da iyi bir performans sergiledi.

Yeni Malatyaspor’un eski futbolcusu olan Âdem Büyük, Galatasaray’dan tekrar Yeni Malatyaspor’a döndü. Âdem büyük ve Cueva’nın Fatih Karagümrük ile Göztepe maçındaki performanslarıyla iyi bir ikili oldukları görüldü.

Takım Kaptanı Âdem Büyük

Âdem Büyük’ün Galatasaray’dan tekrar Yeni Malatyaspor’a dönmesiyle 33 yaşındaki futbolcuya takımda kaptanlık görevi de verildi. Âdem büyük Yeni Malatyaspor takımında hem kaptanlık görevini yerine getirirken hem de başarılı performansı ile dikkat çekiyor. Göztepe karşılaşmasında Yeni Malatyaspor’un golüne de imza atan Âdem Büyük ’ün bu maçta Cueva ile uyumu futbolu da takıma başarı getirdi. Âdem Büyük ile Cueva’nın uyumlu ve başarılı futbolu başta teknik direktör Hamza Hamzaoğlu olmak üzere sevinç yarattı.

Güncel Yazılar