Galatasaray

Âdem Büyük Yeniden Malatya’da

Âdem Büyük, Galatasaray takımından ayrılıp Yeni Malatyaspor ile anlaştı. 2017-2019 sezonunda Yeni Malatyaspor’da forma giyen Âdem Büyük Malatya ekibinden Galatasaray’a transfer olmuştu. Eski takımına geri dönen Âdem Büyük Yeni Malatyaspor ile 2 yıllık olarak anlaştı ve Galatasaray kulübünde olan alacaklarını almadı. 33 yaşındaki futbolcu alacaklarını bırakması karşılığında bonservis talep edilmedi.

Âdem Büyük sarı kırmızılı forma ile 34 maça çıktı ve 11 gol attı. Galatasaray’da Falcao ile takımın en çok gol atan futbolcusu Âdem büyük oldu.

Ayrılan Futbolcular

Yeni Malatyaspor takımı bu sezon yaptığı transferler ile takımı güçlendirmeyi hedefliyor. Âdem Büyük transferi ile Malatya temsilcisi Trabzonspor’dan Manuel Da Costa’yı da kadrosuna dahil etmek için görüşmelerini sürdürüyor. Da Costa ile prensipte anlaşıldığı ve önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanması bekleniyor.

Malatya ekibi transferler ile kadrosunu güçlendirirken takımdan ayrılan futbolcular da oldu. Arturo Mina, Murat Yıldırım, Rahman Buğra Çağıran, Remi Wolter, Nuri Fatih Aydın, Murat Akşit, Kubilay Aydın ve Sakıb Aytaç Yeni Malatyaspor’dan ayrılan futbolculardı.

Güncel Yazılar