2020-2021 futbol sezonu

Herrera Malatya’da

Yeni Malatyaspor 2020-2021 futbol sezonu transferlerine hız kesmeden devam ediyor. 2019-2020 sezonunda Malatya ekibi ligden düşmüş ama bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile tekrar Süper Ligde kalmıştı. Aynı stresli ve kötü günleri yeni sezonda yaşamak istemeyen sarı siyahlı kulüp son olarak kaleci transferini gerçekleştirdi.

Arjantin 1. Ligde forma giyen Guido Herrera Yeni Malatyaspor’un yeni kaleci transferi oldu. Club Atletico Talleres takımında kalecilik yapan Herrera’yı renklerine bağlayan Yeni Malatyaspor 1 yıl süre ile kiralık olarak anlaştı. Herrera’nın satın alma hakkı da Yeni Malatyaspor’da olacak.

Arjantin Milli Takım Kalecisi

Herrera Yeni Malatyaspor ile sözleşme imzalamak için Malatya’ya geldi. 28 yaşındaki Arjantinli kalecinin Malatya’ya gelmesinin ardından önce sağlık kontrolleri yapıldı. Sağlık kontrolünden sonra Herrera ile Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek bir araya geldiler ve Herrera sözleşmeyi imzaladı.

Yeni Malatyaspor kulübü ve Adil Gevrek sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile Guido Herrera’nın yeni Malatyaspor ile 1 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı. Herrera Arjantin Milli takımında da kalecilik yaptı ve Arjantin kalesini korudu.

Güncel Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir