2019-2020 futbol sezonu

”Önceliğimiz Lige Hazır Olmak”

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu Yeni Malatyaspor için hiç iyi geçmedi. Sezon boyunca ligin alt sırasından kurtulamayan Malatya ekibi sezon sonunda ligden düşmesine rağmen bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile ligde kaldı. Yeni Malatyaspor kulübü bu sezon yaşadığı sıkıntıları yeni sezonda yaşamamak için çalışmalarını yapıyor.

Sarı siyahlı takım ile sözleşmesi sezon sonunda biten Gökhan Töre sezon bitmeden sözleşmesini yenilemişti. Sezonun bitmesi ile Beşiktaş’a transferi gündeme gelen Gökhan Töre Beşiktaş’a gitmek istese de Yeni Malatyaspor bonservis olmadan futbolcuyu göndermiyor.

Umut Nayır ve Ajdin Hasic

Beşiktaş Kulübü de Gökhan Töre’yi transfer etmek için bonservis ödemeyi kabul etmiyor. Yeni Malatyaspor Gökhan Töre için bonservis ödemek istemeyen Beşiktaş için futbolcu takasının gündeme getirdi. Malatya temsilcisi Gökhan Töre’ye karşılık Beşiktaş’tan Tylor Boyd’u istedi. Tyler Boyd’un bu teklifi kabul etmemesi üzerine Yeni Malatyaspor farklı futbolcu isimleri teklif etti. Yeni Malatyaspor’un son talebi Beşiktaş’tan Umut Nayır oldu. Gökhan Töre’nin bonservis bedeli olmadan Beşiktaş’a gitmesine karşılık Yeni Malatyaspor Umut Nayır ile kiralık olarak Ajdin Hasic’i istedi. Beşiktaş yönetiminin bu teklife olumlu baktığı ve Sergen Yalçın’ın kararı beklendiği iddia edildi.

Güncel Yazılar