2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’da Gündem Adem Büyük ve Costa

Yeni Malatyaspor, 2019-2020 futbol sezonunu kulübün en kötü sezonu olarak geçirdi. Sezon boyunca galibiyete hasret kalan ve puan kayıpları yaşayan Malatya ekibi sezon sonunda ligden düştü. Covid 19’un futbol kulüplerinde yaşadığı sıkıntı sonucu bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile Yeni Malatyaspor Süper Ligde kaldı. Sarı siyahlı kulüp yönetimi yeni sezonda ligden düşme ihtimali yaşamamak ve stressiz bir sezon geçirmek için transferlerle kadrosunu güçlendiriyor.

İmzalar Yakında

Malatya temsilcisinin son transfer görüşmesi Galatasaray d-forması giyen Âdem Büyük oldu. Geçmiş sezonda Yeni Malatyaspor’da oynayan Âdem Büyük’ün tekrar Yeni Malatyaspor’a dönmesi için görüşmeler yapılıyor. Galatasaray forması ile çıktığı maçlarda 12 gol atan Âdem Büyük’ün de Yeni Malatyaspor’a gelmek istediği ve 33 yaşındaki futbolcu ile prensipte anlaşıldığı iddia edildi.

Yeni Malatyaspor’un diğer transfer görüşmesi de Trabzonspor’dan Manuel da Costa ile oldu. Costa ile de prensipte anlaşan sarı siyahlı kulübün Faslı futbolcu ile sözleşme imzalamasına az kaldığı açıklandı. Yeni Malatyaspor’un Adem Büyük ve Costa ile 2 gün içinde sözleşme imzalayacağı gelen haberler arasında bulunuyor.

Güncel Yazılar