pandemi

‘’Galibiyet Hasreti Bitecek’’

Yeni Malatyaspor futbolcuları pandemi sebebiyle lige verilen ara dönemde evde antrenmanlara devam ettiler. Teknik direktör Hikmet Karaman’ın hazırladığı antrenman programını evde uygulayana futbolcular Tesislerde takım olarak antrenman yapmıyorlardı. Lig maçlarının haziran ayında başlayacağının açıklanması ile corona virüsü tedbirleri ile takım antrenmanına başladılar.

Malatya temsilcisi lig maçlarında 11 haftadan beri galibiyete hasret kaldı. 15 Aralık 2019 tarihinde Beşiktaş’ı 2-0 yenen Yeni Malatyaspor bu karşılaşmadan sonra maç kazanamadı. Bunun sonucu olarak da lig puan sıralamasında puan kaybetti ve düşüşü sürdü. Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarına 11 haftalık galibiyet hasretine son vererek başlayacaklarını söyledi.

‘’Yeni Sezonda Süper Ligde Kalacağız’’

Bu sonuçlarla Yeni Malatyaspor’un ligden düşme ihtimali bulunuyor ve Hakkı Çelikel takımın ligde kalma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı. Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü takımın bu kötü gidişatının kendilerine yakışmadığını ve bu gidişatı değiştireceklerini ifade etti. Hakkı Çelikel sezon sonuna kadar olan 8 maçtan 5 maçın kendi sahalarında oynanacağını ve bunun da avantaj olduğunu bu avantajı değerlendirip yeni sezonda da Süper Lig’de mücadele edeceklerini belirtti.

Güncel Yazılar