Süper Lig

Hikmet Karaman’ın Antrenman Programı

Yeni Malatyaspor Süper Lig puan sıralamasında alt sıralarda bulunuyor. Ligden düşme ihtimali olan Malatya temsilcisi 12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarına hazırlıklarına tekrar başladı. Yeni Malatyaspor takımına yapılan covid 19 testinde pozitif vakalara rastlanmıştı. Bu sebeple antrenman programına ara veren Yeni Malatyaspor’da son yapılan covid 19 test sonuçlarının negatif çıkmasıyla antrenmanlara başlandı.

Teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde çalışan takımda antrenman açığını kapatmak için son hızla çalışıyor. Lige ara verilen dönemde Yeni Malatyasporlu futbolcular evde antrenman yapmışlardı. Hikmet Karaman evde antrenmanın futbolcular için yeterli olmadığını dile getirmiş ve tesislerde antrenmanlara başlayınca bu eksikliği de kapatmaya çalışıyordu.

Takıma Yakın Takip

Hikmet Karaman futbolcuların pandemi ve pozitif çıkan covid 19 testleri sebebiyle yaşadıkları moral bozukluğunu da düzeltmeye çalışırken sıkı antrenman programıyla da lig maçlarına hazırlanıyor. Teknik adam 12 Haziran’da başlayacak lig maçları için adete takıma nefes aldırmıyor ve antrenman programı dışında futbolcuların beslenmelerini de yakından takip ediyor. Hikmet Karaman corona virüsü önlemlerinin de ön planda tutulduğu antrenman programını uygularken futbolcuları yeni Malatyaspor galibiyetine odaklıyor.

Güncel Yazılar