Süper Lig

Gökhan Töre Transferinde Gerginlik

Yeni Malatyaspor Süper Lig temsilcisi Yeni Malatyaspor bu sezon ligden düştü. Covid 19 küresel salgınının yarattığı olumsuz etkiler sonrası alınan kararla bu sezon ligden düşme kaldırıldı. Yeni Malatyaspor bu kararla Süper Ligde kaldı ve takım yeni sezon hazırlıklarına başladı. Sezon ortasında Yeni Malatyasporlu futbolcu Gökhan Töre kulüp ile sözleşmesini uzatmıştı. Gökhan Töre şu anda Beşiktaş’a gitmek istiyor ve Yeni Malatyaspor kulübü ile bu konuda anlaşmazlık yaşıyor.

Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı adil Gevrek, Gökhan Töre’nin Beşiktaş’a gidebileceğini ama bonservis konusunda anlaşma sağlanması gerektiğini söyledi.

‘’Hukuki Yollara Başvuracağız’’

Adil Gevrek, Gökhan Töre’nin Beşiktaş’a transferi ile ilgili resmi bir teklif gelmediğine dikkat çekti. Yeni Malatyaspor Başkanı, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın kendisini aradığını ve Gökhan Töre’yi istediğini belirtti. Adil Gevrek Sergen Yalçın’ın bu teklifini takas ile Gökhan Töre’nin maaşını karşılayacak futbolcu verilmesi ile bu transferin mümkün olabileceğini ifade etti. Adil Gevrek Beşiktaş’tan Tyler Boyd ve Umut Nayir’i Gökhan Töre’nin Beşiktaş’a transferi karşısında takas olarak alınabileceğini söyledi.

Yeni Malatyaspor Kulübü başkanı Gökhan Töre’nin kampa katılması gereken sürede katılmadığını ve bu davranış şekli devam ederse hukuki yollara başvurulacağını da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar