Süper Lig

Gökhan Töre’nin Transfer Çıkmazı

Malatya’nın Süper Lig temsilcisi olan Yeni Malatyaspor transfer dönemini yoğun geçiriyor. Yeni Malatyaspor yönetimi yeni futbolcu transferleri ile kadrosunu güçlendiriyor ve yeni sezona başarı hedefiyle hazırlanıyor. Geçen sezon Yeni Malatyaspor ile sözleşmesi biten Gökhan Töre ligin ikinci yarısında sözleşmesini yenilemişti.

Sözleşmesini yenileyen Gökhan Töre’yi sezon sonunda Beşiktaş transfer etmek istedi. Yeni Malatyaspor kulübü Gökhan Töre’nin bedelsiz olarak kulüpten ayrılmasının mümkün olmadığını belirtti. Beşiktaş ise Gökhan Töre için bonservis ödemeyeceğini ısrarla açıkladı. Yeni Malatyaspor kulübü bu süreçte Gökhan Töre’nin kulüpten olan alacağını da ödedi. Gökhan Töre’ye 1,2 milyon olan alacağının ödendiği ve bu ödeme ile Gökhan Töre’nin serbest kalma durumunun olmadığı açıklandı.

Takas Formülü de Kabul Edilmedi

Gökhan Töre yeni sezonda Beşiktaş’ta forma giymek istiyor. Yeni Malatyaspor’un Beşiktaş’ın bonservis ödemek istememesi üzerine Gökhan Töre transferi karşılığında Beşiktaş’tan Umut Nayır’ı istedi. Yeni Malatyaspor’un önerdiği takas alternatifinin de kabul görmemesi sonucu Gökhan Töre Malatya’da kaldı. Gökhan Töre Antrenmanlara başlayan eni Malatyaspor takımı ile çalışmalara ve antrenmanlara katılmıyor. Kulüp başkanı Adil Gevrek Gökhan Töre’nin bu tutumu devam ederse hukuki yollara başvurulabileceğini söylemişti.

Güncel Yazılar