2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’da Transfer Hareketliliği

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonunu Yeni Malatyaspor kulüp tarihinin en kötü sezonu olarak geçirdi. Ligin ikinci yarısı ligin alt sıralarından kurtulamayan Malatya ekibi sezon sonunda da ligden düştü.  Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele etmesi gereken Yeni Malatyaspor bu sezon ligden düşmenin kaldırılması ile tekrar Süper Ligde kaldı.

Yeni Malatyaspor yönetimi yeni sezonda 2019-2020 sezonu gibi kötü bir sezon yaşamamak için kadroyu güçlendiriyor. Transfer sezonunu iyi değerlendiren sarı siyahlı yönetimin son transferi Christian Cueva oldu. Brezilya ligi takımı Santos FC’de forma giyen orta saha oyuncusu Cueva Yeni Malatyaspor’a ve Süper Lig’e geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

‘’Arturo Mina’dan Bilgi Aldım’’

Cueva, Yeni Malatyaspor ve Süper Lig ile ilgili olan Arturo Mina’dan bilgi aldığını da söyleyerek hedefleri olan bir takımda forma giyecek olmasının önceliği olduğunu belirtti. Perulu futbolcu Yeni Malatyaspor’u geçen sezon Avrupa Kupaları’nda mücadele ettiği dönemden bildiğini ve bu mücadelenin dikkatini çektiğini ifade etti.

Cueva, Süper Ligin başlamasına iki hafta kaldığını ve ligin başlama zamanına kadar kendisini hazırlanacağını ve Yeni Malatyaspor’un başarısı için çalışacağını sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar