2019-2020 futbol

Yeni Malatyaspor’da İstifalar

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu sonunda Yeni Malatyaspor ligden düşmüştü. Sezon boyunca ligin alt sıralarından kurtulmayan Malatya ekibi bu kötü gidişin sonucu olarak lige veda etmişti. Kürese salgın covid 19 sebebiyle yaşanan sıkıntılardan dolayı alınan bir karar ile bu sezon ligden düşme kaldırıldı. Bu karar ile Yeni Malatyaspor yeni sezonda da Süper Ligde kaldı. Yeni Malatyaspor ligde kalsa da sezondaki kötü performansı sonucu kulüp yönetimi ve kulüp başkanı Adil Gevrek’e eleştiriler yapıldı.

Adil Gevrek’in istifası istense de Yeni Malatyaspor yönetiminde ve Divan Kurulundan istifalar geldi. Yeni Malatyaspor Divan Kurulu’nda görevli Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı istifa etti. Ak Parti Malatya Milletvekili olan Hakan Kahtalı istifa nedeni olarak zaman darlığını ve yoğun bir dönemde olmasını belirtti. Hakan Kahtalı istifa etse de manevi olarak Yeni Malatyaspor’un yanında olduğunu ve takımın başarılı bir sezon geçireceğine inandığını belirtti.

İkinci Başkan da Ayrıldı

 Yeni Malatyaspor Kulübünde ikinci başkan olarak görev yapan Selim Bilten de bu görevinden ayrıldı. Selim Bilten, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatıyla bu görevi bıraktığını açıkladı. Selim Bilten’in ayrılması sonucu kulüpte ikinci başkanlık görevine kimin getirileceğini Yeni Malatyaspor Kulübünün açıklaması bekleniyor.

Güncel Yazılar